تصاویر جعلی گروه پ.ک.ک از عملیات شاخه زیتون ارتش ترکیه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،واقعیت پشت پرده چهار تصویر جعلی که گروه تروریستی پ.ک.ک در رسانه های اجتماعی علیه در عفرین منتشر کرده است برملا شد.

کمپین سیاه نمایی در رسانه های اجتماعی علیه عملیات شاخه زیتون که توسط نیروهای مسلح ترکیه به منظور انهدام مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک/ پ.ی.د و داعش در عفرین در شمال غربی سوریه آغاز شده است، ادامه دارد.

در این رابطه واقعیت پشت پرده چهار قطعه عکسی که ادعا می شود در جریان این عملیات گرفته شده است، فاش شد.

تصویری نیز در توئیتر منتشر و ادعا شده که دو فروند تانک نیروهای مسلح به آتش کشیده شده است. درحالی‌که تصویر یک تانک در حال سوختن در یمن و مربوط به 31 دسامبر 2016 است.

 

تصویر یک تانک کاملا سوخته نیز از خبری مربوط به 10 دسامبر2017 با عنوان «ممکن است آمریکا، قدرت خود در جنگ احتمالی با روسیه و چین را از دست دهد» گرفته شده است.

 

 

 

تصویر دیگری هم با عنوان «‌ی.پ.گ سربازان نیروهای مسلح ترکیه را مجروح کرد» در فیسبوک منتشر شده است که در اصل مربوط به خبر مسمومیت سربازی در استان مانیسا در تاریخ 22 دسامبر2017 است.

 

همچنین تصویری در توئیتر تحت عنوان «اسرای ترک در عفرین» منتشر شده است. این تصویر نیز مربوط به خبری با عنوان «مخالفان سوری تیم حزب الله را دستگیر کردند» در تاریخ 23 فوریه 2015 است.

 

همچنین سه تصویری که روز گذشته نیز در رسانه های اجتماعی با هدف سیاهنمایی عملیات شاخه زیتون انتشار یافته است هیچ ارتباطی با آن نداشته و نشانگر واقعیت نیست.

برخی منتشرکنندگان تصاویر مربوط به حوادث مختلف به نام این عملیات در رسانه های اجتماعی، حساب کاربری خود را مسدود و برخی دیگر نیز مطالب مذکور را حذف کرده اند.

از سوی دیگر نیروهای اطلاعاتی مکالماتی از طریق تلفن همراه در خصوص این تبلیغات منفی و سیاهنمایی ها را ردیابی و شناسایی کرده اند.

گروه تروریستی پ.ک.ک به این امید که امروز بتواند در نشست مجمع عمومی سازمان ملل حضور ترکیه در عفرین را مطرح کند، دستور انتشار تصاویر جعلی مبنی بر «غیرنظامیان هدف قرار می‌گیرند» را صادر کرده است./آناتولی

رفتن به نوارابزار