تصاوير متعدد از تونل 300 متری تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د در عفرین

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،خبرنگاران آناتولی از تونل‌ها و مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د که نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب عملیات شاخه زیتون تحت کنترل خود گرفتند، تصویربرداری کردند.

خبرنگاران آناتولی این تصاویر را در پی آنکه مواضع و تونل‌های اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در چارچوب عملیات شاخه زیتون تحت کنترل نیروهای مسلح ترکیه در آمد، وارد این تونل ها شده و از منطقه تصویر برداری کرده اند.

ضخامت دیوارهای این تونل های بتنی 90 سانتی متر، ارتفاع آن 2 متر و عرض آن به 1.5 متر می رسد. این تونل ها مجهز به تلویزیون بوده و توسط تروریست ها با خاک و سنگ مستتر شده بودند.

این تونل ها به منظور در امان ماندن از حملات جنگنده ها و همچنین برای حمله به نظامیان ترکیه مورد استفاده قرار می گرفت.

در یکی از این تونل‌ها که طول آن به 300 متر می رسد، سنگرهای بتنی برای دیدبانی و تیراندازی نیز وجود دارد. برخی قسمت‌های این تونل نیز به سنگرهای دیگر که با استفاده از کیسه‌های خاک مقاوم سازی شده اند، منتهی می شوند.

بخش دیگر از این تونل نیز مجهز به سیستم تهویه هوا است که به عنوان آشپزخانه نیز استفاده می شد.

لازم به ذکر است که عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه برای ریشه کنی کامل تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در عفرین سوریه از تاریخ 20 ژانویه 2018 تاکنون به طور موفقیت‌آمیز ادامه دارد.

عملیات شاخه زیتون براساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل متحد با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

رفتن به نوارابزار