تشنج در مجلس ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، صحن علنی مجلس ایران امروز متشنج گزارش شده است.

 مجلس ایران امروز(20 خردادماه) لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به “CFT” جلسه علنی داشته است.
گفته می شود مجلس به محض ورود برای بحث در باره این لایحه، تعدادی از نمایندگان مجلس با در دست داشتن پلاکاردهایی و پهن کردن چندین طومار در صحن فضای مجلس را متشنج کرده اند.
این نمایندگان منتسب به  فراکسیون ولایی مجلس بوده اند.
شرح این ماجرا به نقل از ایسنا به شرح زیر است:
” علی لاریجانی رئیس مجلس ایران در اعتراض به این اقدام گفته است: مجلس جای این کارها نیست. مجلس جای بیان و بحث است به‌جای این کارها صحبت کنید و در نهایت یکدیگر را قانع کنید تا مجلس رای دهد.در این هنگام طوماری جلوی لاریجانی انداخته شد که او آن را پایین انداخت و به این اقدام اعتراض کرد که پژمانفر خطاب به او گفت، شما خلاف آیین نامه عمل می کنید.
لاریجانی در پاسخ به او گفت این کارهای شما خلاف آیین نامه است به جای آن صحبت کنید نه این که مجلس را از نظم عادی خارج کنید.علیرغم اعتراضات تعدادی از نمایندگان و حتی رئیس مجلس، اعضای فراکسیون ولایی پهن کردن طومارها در صحن مجلس را ادامه دادند به طوریکه حتی مانیتورهای مجلس نیز قابل دیدن نبود.
در قسمت دیگری از مجلس، نمایندگان دور عراقچی (معاون وزرات خارجه)جمع شده بودند و پیرامون CFT بحث می‌کردند.
در خلال تمامی این اتفاقات، عراقچی در جایگاه هیات رییسه حاضر شد و مشغول صحبت با رئیس مجلس شد، صحبت‌هایی که بعد از آن مشخص شد درباره گرفتن نظر دولت پیرامون مسکوت ماندن دو ماهه این لایحه بود.
در هنگام این بحث‌ها نمایندگان بسیاری در جایگاه هیات رییسه حاضر شده بودند و تعدادی از آنها تقاضای مسکوت ماندن را امضا کردند، موضوعی که در نهایت نیز به تصویب مجلس رسید.
وقتی که قرار شد که تقاضای مسکوت ماندن در مجلس بررسی شود، یک مرتبه طومارها از صحن جمع شد و همه نمایندگان معترض روی صندلی‌های خود نشستند، گویی اینکه توافقی بین برخی از نمایندگان با گرایش‌های مختلف به وجود آمده بود، شاهد این ادعا بیان تقاضای مسکوت ماندن از سوی غلامرضا تاجگردون عضو فراکسیون امید است.”
طی دو هفته گذشته این لایحه در مجلس ایران قرار بود بررسی شود که با اعتراض جنجالی نمایندگان فراکسیون ولایی روبرو شد.
رفتن به نوارابزار