تسلیم شدن تروریست ها به ارتش ترکیه در عفرین

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رسانه های ترکیه گزارش داده اند که امروز پنج شنبه همزمان به پیشروی نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد ترکیه در حومه شهر عفرین، تعدادی از تروریست ها دستگیر و یا تسلیم شده اند.

پایگاه اینترنتی روزنامه ”حریت” ترکیه نوشته است که ارتش ترکیه در همراهی ارتش ازاد سوریه توانسته است کنترل مناطق استراتژیک ”حمامی” و تپه های اطراف آن را که در منطقه ”جین دره سی” در شمال شهر حلب قرار دارند را به دست گیرد. براساس این گزارش ارتش آزاد سوریه با پشتیبانی توپخانه ای نیروهای مسلح ترکیه از جبهه های ”جین دره سی” در جنوب غربی عفرین به طرف این شهر در حال پیشروی هستند.

این روزنامه همچنین با استناد به خبرگزاری آناتولی، تصاویری از ۷ تروریست پ.ی.د/ ی.پ.گ منتشر کرده است که از طرف ارتش ترکیه و ارتش آزاد ترکیه در حوالی شهر عفرین دستگیر شده و به ریحانلی و حصه آورده شده اند. براساس این گزارش ۳ نفر از این تروریست ها در دادگاه حکم محکومیتشان صادر شده است و دادگاه چهار نفر دیگر نیز هنوز پایان نیافته است.

بینالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه امروز ظهر اعلام کرده است که بیش از ۳۰۰ تروریست در عملیات شاخه زیتون از پای در آمده است. از طرف دیگر از صبح امروز یگانهای نیروهای مسلح ترکیه در مرز ”حاتای” مواضع شناسایی شده تروریست ها در عفرین را بت فواصل زمانی زیر آتش توپخانه گرفته اند. بنابر این گزارش صدای شلیک های به این مناطق که به شدت در مه و باران می باشد، در مناطق مرزی حاتای شنیده می شود.