ترکیه: منبج و شرق فرات نیز از تروریست ها پاکسازی خواهد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ بکر بوزداغ، معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه طی سخنانی اظهار داشت: مادامی که مقامات آمریکا و حامیان چنین طرح‌ها از اهداف خود منصرف نشده و به برنامه های خود در این زمینه پایان ندهند، ما خود این نقشه ها را نقش بر آب خواهیم کرد و این سازماندهی ها را بر هم خواهیم زد. منبج و شرق فرات نیز از اینها (تروریست ها) پاکسازی خواهد شد.

بوزداغ افزود: ترکیه از این پس تنها به قول های داده شده بسنده نخواهد کرد، بلکه اقدامات انجام گرفته را نیز در نظر خواهد گرفت. متاسفانه تاکنون تعهدات مقامات آمریکایی به ترکیه هیچ سنخیتی با اقدامات آنها نداشته است. هر یک از اقدامات آنها نقض تعهدات شان بوده است.

سخنگوی دولت ترکیه تاکید کرد: ترکیه اجازه هرگونه اقدامی که منجر به تهدید امنیت مرزها و جان و مال شهروندان ساکن نقاط مرزی، به خطرانداختن امنیت سربازان، نیروهای پلیس و یگان های منطقه ای، تشکیل دولت و نیروی نظامی تروریستی توسط پ.ک.ک در منطقه را نخواهد داد و از مبارزه رو در رو با کسانی که پشت این طرح ها هستند نیز ابایی ندارد.

بکر بوزداغ در رابطه با عملیات شاخه زیتون: هدف این عملیات به دست گرفتن کنترل خاک سوریه نیست. زیرا ما چشم‌داشتی به خاک هیچ کشوری نداریم. هدف این عملیات پاکسازی منطقه از تروریسم و ایجاد امنیت است. این عملیات با احترام به تمامیت ارضی، حاکمیت، اتحاد سیاسی و دولت سوریه در حال اجرا بوده و پس از این نیز چنین خواهد بود.

رفتن به نوارابزار