ترکیه در ماه سپتامبر ضربه مهلکی به پ.ک.ک وارد کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عملیات ضد تروریستی توسط نیروهای مسلح، اداره پلیس، فرماندهی کل ژاندارمری و سازمان اطلاعات ملی ترکیه با پشتیبانی نگهبانان روستاها در داخل و خارج از کشور به طور مستمر ادامه دارد. در چارچوب این عملیات طی ماه سپتامبر سال‌جاری 135 تروریست ی.پ.گ/پ.ک.ک از پای درآمدند.

– عملیات های ضد تروریستی ترکیه دبون وقفه ادامه دارد

براساس اطلاعات دریافتی خبرگزار آناتولی از منابع امنیتی در حملات گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در بازه زمانی از یکم تا سی‌ام سپتامبر گذشته 4 نیروی امنیتی به شهادت رسیده و 2 غیرنظامی جان خود را از دست دادند. همچنین 6 نیرو امنیتی دیگر نیز مجروح شدند.

در جریان عملیات نیروهای امنیتی ترکیه علیه شاخه جوانان گروه تروریستی پ.ک.ک در مناطق مختلف کشور 114 نفر دستگیر و 57 مظنون از آن‌ها با حکم دادگاه بازداشت شدند.

سربازان ارتش ترکیه پناهگاه و انبارهای مهمات متعلق به این گروه تروریستی در حومه استان‌های تونجلی، دیاربکر، ارزینجان، ارزروم، آغری، قارص، حکاری، شرناق، ماردین، سیرت، بیتلیس و وان را شناسایی و منهدم کردند.

– مسئولان خودخوانده از پای درآمدند

دنیز یوجل، با اسم رمزی «خاکی، حقی» که در لیست سبز تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه قرار داشته و برای دستگیری وی یک میلیون لیره تعیین شده بود، در جریان عملیات ضد تروریستی در استان دیاربکر از پای درآمد.

همچنین مردان رشدی اووالی‌اوغلو، با اسم رمزی «آدیل» که در لیست خاکستری تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت، در سوم سپتامبر گذشته به همراه 3 تروریست دیگر با فرار از گروه تروریستی پ.ک.ک/ک.ج.ک به نیروهای امنیتی در عراق تسلیم شد.

– تروریستی که برای دستگیری وی پاداش 4 میلیون لیره تعیین شده بود، از پای درآمد

در عملیات ضد تروریستی نیروهای امنیتی ترکیه در استان حکاری در همان روز فاتح اوزدن، با اسم رمزی «باگر آندوک» که مسئول خودخوانده پ.ک.ک در شهرستان یوکسک‌اووا بود و در فهرست تروریست های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت نیز به هلاکت رسید.

محمت ی، یکی دیگر از اعضای گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک که به درخواست ترکیه در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس اینترپل و در لیست قرمز این تهاد بین‌المللی قرار گرفت، در 5 سپتامبر در شهر وارنای بلغارستان دستگیر شد.

چتین‌ کمبات با اسم رمزی «موسی چتین‌ار»، که از مسئول خودخوانده تروریست‌های پ.ک.ک به استان تونجلی بود، در عملیات نیروهای ژاندارمری ترکیه در 30 جولای سال جاری در روستای «پولومور» این استان کشته شد.

گفتنی است برای دستگیری این تروریست پ.ک.ک پاداش 4 میلیون لیر تعیین شده بود.

ارول اولوجان، با اسم رمزی «یونا درسیم» در عملیات هوایی جنگنده های ترکیه در جومه شهرستان آداکلی استان بیگول در 15 آگوست سل جاری به همراه 4 تروریست دیگر از پای درآمد.

یکی دیگر از تروریست های کشته شده در این عملیات هوایی نیز رائفه الماس، با اسم رمزی «دیجله ظافر» که در فهرست آبی تروریست های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت، اعلام شد.

مراد آکدوغان، با اسم رمزی «علی گور» نیز که در فهرست نارنجی تروریست‌های تحت تعقیب قرار داشت، در عملیات هوایی جنگنده‌های نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق در 15 سپتامبر به هلاکت رسید.

همچنین صبری کارتال، یکی دیگر از تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه در فهرست خاکستری در جریان عملیاتی در شهرستان یوکسک‌اووای استان حکاری در 16 سپتامبر دستگیر شد.

گفته می شود یک تن از اعضای هیئت اجرایی سه نفره پ.ک.ک که از سرکردگان خودخوانده این گروه تشکیل می شود، در 30 سپتامبر سال جاری در حومه شهرستان نصیبین استان ماردین از پای درآمد.