ترکیه دارایی های وزرای دادگستری و کشور امریکا را مسدود کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که به تلافی تحریم وزرای کشور و دادگستری ترکیه توسط واشنگتن، ترکیه دو وزیر آمریکایی را تحریم می‌کنیم.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز طی سخنانی پیش از پنجمین کنگره شاخه زنان حزب عدالت و توسعه در آنکارا در جمع مردم گفت: دارایی‌های وزیران کشور و دادگستری آمریکا در ترکیه را مسدود خواهیم کرد.

وی افزود: خیال ملتمان آسوده و وابستگان شهدایمان نیز خرسند باشند؛ در یک هفته 56 تروریست را از پای درآوردیم و آن را ادامه خواهیم داد.

ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه در کنگره مذکور به شرح زیر است:

تاکنون خون هیچ یک از شهدایمان بر روی زمین نمانده است. دیر یا زود حساب گروه های قاتل و تروریستی را رسیدیم و پس از این نیز حسابشان را خواهیم رسید.

تقدیس کنندگان و حامیان تروریست‌ها هرگز از چنگ دولت ما رها نخواهند شد.

اقدام اخیر آمریکا علیه ترکیه به خاطر پرونده آندرو برونسون کشیش آمریکایی گامی است که سزاوار یک شریک راهبردی نیست.

“با دستگیری معاون سابق هالک بانک ترکیه که پیشتر شش بار به آمریکا رفت و آمد داشته است، در تلاش مبادله با ما نباش”.

مقامات واشنگتن دارایی های وزیران کشور و دادگستری ترکیه در آمریکا را به بهانه مداخله آنها در پرونده آندرو برونسون، کشیش و مبلغ مذهبی آمریکایی مسدود کردند. این اقدام منطقی نیست.

دو هفته دیگر کنگره عادی حزب را برگزار کرده و به این طریق آمادگی لازم برای حضور در رقابت انتخابات محلی را کسب خواهیم کرد. ترکیه با نظام جدید حکومتی ریاستی، دوره جدیدی را شروع کرده و با این سیستم ترکیه را به سطح تمدن های نوین معاصر ارتقا خواهیم داد.

کسانی که فکر می‌کنند با سخنان تهدید آمیز و تحریم‌های بی‌ارزش ترکیه را مجبور به عقب‌نشینی کنند، این کشور و این ملت را هیچ نشناخته‌اند.

ترکیه نمی‌تواند به عنوان ابزار بازیچه سیاست داخلی کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار بگیرد. آمریکا نمی‌تواند با تکرار کردن اشتباهات کشورهای اروپایی به موفقیتی دست یابد.

رفتن به نوار ابزار