ترکان: آمریکا شرایط بسیار سختی برای ایران ایجاد کرده است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهوری ایران اعلام کرده است:دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شرایط بسیار سختی را ایجاد کرده و با قلدری کشورهای اروپایی را تحت‌فشار قرار داده که نسبت به ما رفتارهای نامتعارف اعمال کنند.

ترکان در این خصوص ادامه داده است: این شرایط بسیار سخت بر همه چیز اثرگذاشته و اکنون کارهای ما روال عادی را طی نمی‌‌کند. فشارها سنگین، آزاردهنده و اذیت‌کننده است. بنابراین تصمیم‌گیری در شرایط ریسک و خطرپذیری باید صورت گیرد و به مدیرانی احتیاج است که خود را به آب و تلاش بزنند و ریسک‌پذیر باشند.

ادامه اظهارات مشاور رئیس جمهور ایران به شرح زیر است:

– اکنون که با توافق‌نامه برجام از این مرحله عبور کردیم به یک پدیده بسیار خطرناکی به نام رئیس‌جمهوری جدید ایالت متحده آمریکا مبتلا شدیم که این پدیده خطرناک به اندازه جنگ و تحریم‌های سازمان ملل می‌تواند برای ما آسیب‌زننده باشد.

– ما شرایط عادی نداریم و در این شرایط کار کردن بسیار پرریسک است و باید مدیران خطرپذیر باشند و دل به دریا بزنند و امروز مسیر هموار نیست.

– ترامپ با رقص شمشیر تمام کوشش خود را می‌کند که روابط با ایران در اوج التهاب باشد و عرب‌ها را از ایران بترساند. پس در این شرایط مدیرانی باید روی کار باشند که بتوانند در شرایط ملتهب تصمیم بگیرند. آقای روحانی انتظار دارد که مدیرانش اینگونه وارد عمل شوند و برایش شمشیر بزنند نه اینکه از دور بای بای کنند.

 

رفتن به نوار ابزار