تروریستها در شمال سوریه باج میگیرند/ داستان مهاجرت یک پزشک عرب

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬حسین عبدالرزاق پزشک پناهجوی سوری که از حملات داعش گریخته بود، به دلیل کُرد نبودن اجازه ورود به عفرین را نداشته و تنها پس از دادن باج به تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د توانسته خود را به این شهر و پس از آنجا به استان ختای ترکیه برساند.

این پزشک عرب تبار سه سال پیش به دلیل جنگ سوریه همراه با همسر و چهار فرزند خود به ترکیه پناه آورد. وی قبلا در ناحیه خناصر در جنوب حلب کار می کرده است.

این پزشک از حملات رژیم اسد نیز گریخته و به منبج و سپس به جرابلس رفته بود. در این شهر نیز درمانگاهی که در آن کار می کرد، توسط داعش تخزیب شد و تروریست‌ها خواستند او را به رقه متقل کنند. او با رد این پیشنهاد و افزایش تهدید تروریست ها، به ترکیه آورده است.

دکتر عبدالرزاق در راه رسیدن به ترکیه تلاش کرده خود را از طریق عفرین به استان ختای برساند، اما به دلیل کرد نبودن از آن ممانعت می شود و بالاخره با پرداخت باج توانسته وارد عفرین شده و پس از آن نیز به ترکیه بیاید.

وی در مصاحبه با خبرگزاری با اشاره به ظلم و ستم گروه تروریستی پ.ک.ک/ پ.ی.د در سوریه می گوید:

“عملیات شاخه زیتون ارتش ترکیه در عفرین برای حمایت از غیرنظامیانی است که با فشار این گروه از مناطق خود رانده شده اند. این عملیات صلح را به ارمغان خواهد آورد، چون کسانی که از این منطقه خارج شده اند، رویای برگشت به آنجا دارند.

بسیاری از سوری ها پس از عملیات «سپر فرات» به خانه هایشان باز گشتند. انشاالله اگر منطقه امن ایجاد شود، به سوریه برخواهم گشت. برای موفقیت عملیات ترکیه در عفرین دعا می کنم. این عملیات منجر به پاکسازی منطقه از تروریست ها خواهد شد”.

رفتن به نوارابزار