ترامپ ویلیام بار را به عنوان دادستان کل آمریکا معرفی کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۱۶ آذرماه ویلیام بار را به عنوان دادستان کل ایالات متحده معرفی کرد.

دونالد ترامپ که با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت که ویلیام بار از سوی هر دو حزب اصلی جمهوریخواهان و دموکرات مورد احترام است.

ویلیام بار در سال ۱۹۹۱ تا سال ۱۹۹۳ در دولت جرج بوش پدر دادستان کل آمریکا بوده است.

سنای آمریکا می بایست ویلیام بار را به عنوان دادستان کل تایید کند.

ماه گذشته جف سشنز، دادستان کل آمریکا، از مقام خود کناره‌گیری کرد. آقای سشنز گفته بود با درخواست رئیس جمهوری آمریکا از سمت خود استعفا کرد.

سشنز که در یکسال گذشته رابطه‌ای شکننده با رئیس‌جمهوری داشت، پس از جنجال‌های مربوط به احتمال «تبانی» کارزار انتخاباتی آقای ترامپ با روسیه، خود را از تحقیقات مربوط به این موضوع کنار کشید که این مسئله باعث خشم رئیس‌جمهوری شد.

دونالد ترامپ پس از برکناری جف سشنز روز ۷ نوامبر سرپرستی وزارت دادگستری را به متیو ویتیکر معاون او سپرد. این اقدام رئیس جمهوری آمریکا انتقاد قانونگذاران دموکرات را درپی داشت.

رئیس‌جمهوری آمریکا که هر گونه تبانی میان کمپین انتخاباتی خود و روسیه را رد می‌کند، بارها از جف سشنز در ارتباط با تحقیقات بر سر این پرونده انتقاد کرده و به شماتت خود پرداخته که چرا سکان هدایت وزارت دادگستری را به او سپرده بود.