ترامپ : ما با دولت های خطرناکتر از ایران و کره مقابله می کنیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ اعلام کرده است ما با دولت های خطرناکتر از کره شمالی تا ایران مقابله می کنیم.

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا که در بنیاد هریتیج سخنرانی میکرد، گفت من هفته گذشته نیز راهبردمان را اعلام کردم تا عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای را تضمین کنم.

ترامپ افزود ما تحریم های شدیدی را روی سپاه پاسداران انقلاب ایران اعمال کردیم.

ترامپ در این سخنرانی بارها تاکید کرد که اولویت من منافع امریکاست و به همین دلیل از تمام توافقات یکطرفه ای که به ضرر این کشور است، مانند توافق اقلیمی پاریس و یا توافق با دولت کوبا خارج می شوم.

 

نیکی هیلی: اگر برجام اصلاح نشود، امثال کره شمالی تصور می کنند می توان امریکا را با یک توافق بد خرید

نیکی هیلی، سفیر امریکا در سازمان ملل نیز دوشنبه شب در بنیاد هریتیج در جواب مخالفان خروج از توافق هسته ای ایران گفت که این توافق نامه اشتباه است و اگر اصلاح نشود این پیام را به کشورهایی مثل کره شمالی می رساند که می توان امریکا را با یک ”توافق بد” خرید.

او گفت که سیاست ما در قبال کره شمالی قربانی سیاستمان مقابل ایران نخواهد شد بلکه باید داستان پند آموزی باشد که به سیاستمان مقابل ایران کمک کند.

او مجددا بر بازگشت به ”روش ریگان” در راهبردهای جدید سیاست امریکا تاکید کرد.

در دوره جنگ سرد، پس از چندین دوره مذاکرات روسای جمهور امریکا با مقامات شوروی، در نهایت رونالد ریگان، رییس جمهور امریکا روش عدم مذاکره و تهدیدات نظامی را در پیش گرفت که به نظر هیلی ”قدرت و مهارت یک چانه زنی سخت” را به مقامات شوروی نشان داد.

دونالد ترامپ هفته پیش اعلام کرد که پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نخواهد کرد تا این کشور برای اصلاح این توافق به پای میز مذاکره برگردد و در غیر این صورت امریکا از این توافق خارج خواهد شد.

 

بولتون: خروج امریکا از برجام مطابق منافع امریکاست

تصمیم اخیر ترامپ موافقان و مخالفانی داشته است که از آن جمله می توان به جان بولتون سفیر پیشین امریکا در سازمان ملل و از مخالفان سرسخت این توافق اشاره کرد.

بولتون دیشب در پیامی توییتری نوشت: ”در جهان کشوری را نمی توان یافت که بر حسب منافع ملی خود دست به اقدام نزند. پس چنان چه امریکا از توافق هسته ای خارج شود، جای هیچ تعجبی ندارد”.

بولتون برخلاف ترامپ و دیگر طرفداران اصلاح این توافق معتقد است این توافق غیر قابل اصلاح است و باید کاملا لغو شود.

 

رفتن به نوار ابزار