ترامپ: قاچاق مواد مخدر از کلمبیا به آمریکا 50 درصد افزایش یافته است


به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی اظهاراتی در یک گردهمایی در ایالت تگزاس این کشور گفت: باندهایی از السالوادور، گواتمالا، هندوراس و کلمبیا به آمریکا آمده اند. قاچاق مواد مخدر از کلمبیا به کشور ما نیز 50 درصد افزایش یافته است.

به گزارش رسانه‌های کلمبیا، وی مدعی شده که مقامات کلمبیا “باندها را در کشور خود نمی‌خواهند، بنابراین قاتلان را به ما می فرستند. آ‌ن‌ها فکر می‌کنند که مردم آمریکا احمق هستند و آن‌ها را قبول خواهند کرد”.

ترامپ چند روز قبل نیز طی سخنانی در خصوص ایوان دوکو، رئیس جمهوری کلمبیا گفت: “دوکو انسان خوبی است اما هیچ کاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام نمی‌دهد. بعد از روی کار آمدن وی در ماه اوت ٬ تجارت مواد مخدر 50 درصد افزایش یافته است”.

– پاسخ ایوان دوکو، رئیس جمهور کلمبیا به ترامپ

ایوان دوکو، رئیس جمهوری کلمبیا نیز در واکنش به اظهارات ترامپ طی سخنانی بدون ذکر نام وی گفت: “در زمینه تولید و تجارت مواد مخدر، ما وظیفه داریم به مردم کلمبیا پاسخگو باشیم. البته ما آماده همکاری با کشورهایی که می خواهند با ما کار کنند نیز هستیم. کلمبیا اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌دهد. باید کشورهایی که میزان مصرف مواد مخدر در آن‌ها بالا است نیز با این پدیده مقابله کنند”.

الوارو اوریبه، رئیس‌جمهور سابق کلمبیا و رهبر حزب مرکز دموکراتیک حاکم نیز ضمن واکنش به اظهارات ترامپ گفت: “ایالات متحده نمی‌تواند یک متحد بهتر از کلمبیا در زمینه مبارزه با مواد مخدر پیدا کند”.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار