ترامپ: روسیه باید در گروه «جی-7» باشد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از آغاز نشست سران «جی هفت» که در کانادا برگزار خواهد شد، در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید با حمایت از لزوم بازگرداندن دوباره روسیه به جی-7 اظهار داشت: روسیه باید در این اجلاس حضور یابد و بخشی از آن باشد.

ترامپ همچنین با رد دوباره ادعای ارتباط پنهانی تیم انتخاباتی اش در سال 2016 با روسیه تاکید کرد که وی یکی از قاطع ترین اشخاص در مقابل روسیه است.

– عفو برخی متهمان

رئیس جمهور آمریکا همچنین با اشاره به اینکه در روزهایی اخیر برخی زندانیان را عفو کرده است و به استفاده از این حق ریاست جمهوری ادامه خواهد داد، اظهار داشت: من فکر می کنم محمد علی کلی(بوکسور معروف آمریکایی و مسلمان) که در سال 1967 از رفتن به خدمت سربازی امتناع کرده و به مجازات محکوم شد نیز باید مورد عفو قرار می گرفت. در خصوص عفو او و برخی افراد دیگر جدی هستم. وجود اختیار عفو برای رئیس جمهور، چیز خوبی است.

وی از وجود اسم سه هزار نفر در فهرست عفو خبر داده و اعلام کرد که این رقم ممکن است افزایش یابد.

گفتنی است محمد علی کلی در سال 1967 در اعتراض به جنگ آمریکا با ویتنام از رفتن به خدمت سربازی امتناع کرده و به 5 سال زندان محکوم شد، اما پس از یک روند حقوقی طولانی در سال 1971 این حکم ابطال شد.

رفتن به نوار ابزار