ترامپ: دستگیری جاسوسان سیا ذره‌ای حقیقت ندارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ادعای ایران درباره شناسایی و دستگیری یک شبکه جاسوسی سیا را تکذیب کرد و گفت در آن ذره‌ای حقیقت وجود ندارد.

آقای ترامپ در توییتر نوشت: “گزارش اینکه ایران جاسوسهای سیا را گرفته کاملا جعلی است. ذره‌ای حقیقت ندارد. فقط دروغ و پروپاگاندای بیشتر (مثل پهپادشان که سرنگون شد) از طرف رژیمی مذهبی که بشدت درمانده است و اصلا نمی‌داند چه باید بکند.”

ساعتی پیش از توییت آقای ترامپ مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، درباره این ادعای ایران به شبکه خبری فاکس گفت: “ایران در دروغگویی سابقه طولانی دارد.”

آقای پومپئو بدون تایید یا تکذیب این اخبار گفت درباره این مورد خاص نمی‌تواند اظهار نظری کند اما گفت “من به هر چیزی که ایران درباره اقداماتش می‌گوید با شک فراوان نگاه می‌کنم.”

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: “فهرست آمریکایی‌هایی که ما داریم سعی می کنیم به کشور برگردانیم طولانی است.”

اظهارات آقای پومپئو ساعتی پس از آن منتشر شد که ایران امروز (دوشنبه ۳۱ تیر) فیلمی ١٩ دقیقه‌ای به نام “شکار جاسوس‌ها” پخش کرد که به گفته مقامات اطلاعاتی ایران “مستندی” است درباره عواملی که برای سازمان اطلاعات آمریکا “جاسوسی” می‌کردند و به دام “جامعه اطلاعاتی” ایران افتاده‌اند.

بی بی سی

رفتن به نوار ابزار