ترامپ خبرنگار سرشناس سی ان ان را از کاخ سفید اخراج کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جلسه مطبوعاتی اش در کاخ سفید، جیم آکوستا، مجری و ستاره شبکه تلویزیونی سی ان ان را از دفتر خود در کاخ سفید اخراج کرد.

براساس ویدیوی منتشره از این جلسه مطبوعاتی، ترامپ این کار را پس از آن انجام داد که این خبرنگار ارشد سی ان ان در کاخ سفید او را در خصوص اتهامات نژادپرستانه سوال باران کرد. آکوستا برای اینکه توجه ترامپ را به سمت خود جلب کند سه بار فریاد زد: ”آقای رئیس جمهور”. تا اینکه در نهایت ترامپ به او نگاه کرد. او سپس سوالاتش را آغاز کرد: «آیا شما گفته اید می خواهید مهاجران بیشتری از نروژ بیایند؟ آیا این صحت دارد آقای رئیس جمهور؟»

ترامپ پاسخ داد: «ما از آنها خواسته ایم از همه جا بیایند… از همه جا. از همه متشکرم.» آکوستا اما سوالاتش را ادامه داد: «همه یا فقط کشورهای سفید پوست، آقا؟ یا شما از همه در دیگر مناطق جهان هم خواسته اید با هر رنگ پوستی که هستند بیایند؟» ترامپ در این لحظه مستقیم به کاستا اشاره کرد و گفت: «برو بیرون!»

به گزارش رسانه های امریکایی، پس از آن، یکی از کارکنان کاخ سفید به آرامی در پشت سر آکوستا گفته است: «ممنون، جیم. برو.» و سپس ستاره سی ان ان اتاق را ترک کرد. آکوستا سپس در توئیتی کاخ سفید را متهم به نقض آزادی بیان کرد. او یکی از منتقدان اصلی ترامپ در سی ان ان محسوب می شود. ترامپ سی ان ان را «رسانه جعلی» خوانده است.