ترامپ: حالا ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه، و کردها باید مسئله سوریه را حل کنند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده درباره خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه گفت: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک – که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است – خارج شویم.»

ترامپ روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه در پیامی چند قسمتی در توئیتر با اشاره به این که قرار بود نیروهای نظامی آمریکایی فقط برای مدت یک ماه در سوریه باشند، نوشت که حالا ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه، و کردها باید مسئله را حل کنند و در مورد این که با اعضای دستگیر شده داعش چه می‌توان کرد، تصمیم بگیرند. او افزود: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک – که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است – خارج شویم.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما به سرعت صددرصد خلافت داعش را شکست داده و هزاران تن از جنگجویان داعش را – که بیشترشان اروپایی بودند – دستگیر کردیم. ولی اروپا آن‌ها را پس نمی‌گرفت و [به ما] می‌گفت: شما آن‌ها را نگه دارید. اما من گفتم: نه! ما به شما لطف بزرگی کردیم و حالا شما از ما می‌خواهید آنها را با هزینه‌های گزاف در زندان‌های آمریکا نگاه داریم. این زندانی‌ها متعلق به شما هستند که ببرید و محاکمه‌شان کنید. باز هم گفتند: نه. چون فکر می‌کردند آمریکا مثل همیشه، مثل قضیه ناتو و توافق تجاری و دیگر موارد، کوتاه می‌آید.»

رفتن به نوار ابزار