ترامپ: تحریم نفتی علیه ایران تدریجی خواهد بود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی اظهاراتی در کاخ سفید با بیان اینکه سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده‌اند، گفت: ولی در حوزه نفت می‌خواهم کمی آرام‌تر حرکت کنم چون نمی‌خواهم بهای نفت در دنیا بالا برود.

ترامپ با اشاره به اینکه مسایل تمامی تحریم‌ها و فروش نفت ایران را بطور جداگانه ارزیابی می کند، اظهار داشت: “این مسئله، ارتباطی با ایران ندارد. می‌توانم فروش نفت ایران را فوراً به صفر برسانم ولی این امر باعث شوک در بازارهای نفتی می‌ شود. نمی‌خواهم قیمت جهانی نفت بالا برود”.

گفتنی است مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی نشست خبری درباره تحریم‌های این کشور علیه ایران اعلام کرده بود: ترکیه و 7 کشور دیگر را از تحریم واردات نفت از ایران معاف شده اند.

لازم به ذکر است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در 8 مه 2018 خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرده و در 7 آگوست نیز نخستین بسته تحریمی شامل دسترسی به دلار آمریکا، فروش اوراق قرضه دولتی، تجارت با معادن ارزشمند مانند طلا و فلزات نظیر فولاد، آلومینیوم و زغال، واردات هواپیمای مسافربری یا قطعات آن را به اجرا گذاشت.

دومین بسته تحریمی آمریکا علیه ایران امروز 5 نوامبر به اجرا گذاشته شد. در این راستا شرکت نفت ملی، شرکت بازرگانی نفت و شرکت ملی نفت‌کش ایران از امروز با محدودیت های بین‌المللی مواجه خواهند شد. همچنین فروش نفت و فرآورده های نفتی ایران نیز شامل این بسته تحریمی خواهد شد.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار