ترامپ از آزادی 3 شهروند آمریکایی از زندان های کره شمالی خبر داد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از آزادی سه شهروند زندانی آمریکا در کره شمالی خبر داده است.

وی امروز(19 اردیبهشت ماه)در توئیتر خود در این رابطه نوشته است” من خوشحال هستم به اطلاع تان برسانم که مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در حال بازگشت از کره شمالی به همراه سه مرد فوق العاده است. آنها در شرایط جسمی خوبی هستند و (پمپئو) ملاقات خوبی با «کیم جونگ اون» داشت. تاریخ و مکان هماهنگ شده است.”

ترامپ در این پیام ادامه داده است که آقای پمپئو و سه زندانی آمریکایی ساعت دو بامداد به وقت واشنگتن در پایگاه هوایی اندرو خواهند بود و او برای خوش آمد به آنها به آنجا می رود.

وبسایت خبری صدای آمریکا این سه زندانی آمریکایی در کره شمالی را به مشخصات زیر اعلام کرده است:

کیم دونگ چول:

شهروند آمریکایی متولد کره جنوبی است که در مقایسه با دو زندانی دیگر مدت طولانی‌تری را در حبس گذرانده است. وی ساکن ایالت ویرجینیا است و هنگام بازداشت صاحب شرکتی در زمینه خدمات هتل در منطقه ویژه اقتصادی بین مرز کره شمالی و روسیه بود. آقای کیم در آوریل 2016 در کره شمالی به جرم جاسوسی به ده سال حبس با اعمال شاقه محکوم شد.

کیم هاک سونگ:

دیگر شهروند آمریکایی است که در ماه مه 2017 به اتهام «فعالیت علیه رژیم» کره شمالیدستگیر شد. وی در یک طرح کشاورزی در مزرعه‌ای تحقیقاتی متعلق به دانشگاه علوم و فناوری پیونگ یانگ فعال بود. این دانشگاه در سال 2010 با کمک مالی گروه‌های مسیحی تاسیس شد و تنها مرکز آموزشی خصوصی در کره شمالی است.

تونی کیم:

که از نام «کیم سانگ دوک» نیز استفاده می‌کند، حدود یک سال پیش در فرودگاه پیونگ یانگ به اتهام نامشخص «اقدام خلافکارانه با هدف سرنگونی دولت کره شمالی» بازداشت شد. او در دانشگاه علوم وفناوری پیونگ یانگ حسابداری تدریس می‌کرد.

 

رفتن به نوار ابزار