ترامپ: ارتش آمریکا سبب شده در جنگ افغانستان ناکام شویم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دلیل آنچه ادامه “جنگ بی حاصل” در افغانستان خوانده ارتش آمریکا را با تندی مورد انتقاد قرار داده و پیشنهاد برکناری فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان را مطرح کرده است.

اطلاعاتی که از نشست پانزده هم جولای میان رئیس جمهوری آمریکا و مقامات ارشد امنیتی این کشور  به بیرون درز کرده نشان میدهد که در پی انتقاد های تند رئیس جمهوری آمریکا فضای جلسه پر تنش شده و شماری از مقامات ارشد نظامی نشست را ترک گفته اند.

دونالد ترامپ ارتش آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و گفته ارتش مسوول ناکامی آمریکا در جنگ افغانستان است.

مقاماتی که نخواستند هویت شان افشا شود گفته اند رئیس جمهور ترامپ به ژنرالان ارتش در این نشست گفته است “ما پیروز این جنگ نیستیم و به همین دلیل برکناری ژنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان باید مورد بررسی قرار گیرد.”

شک و تردید رئیس جمهوری آمریکا در باره جنگ این کشور در افغانستان سبب شده که تصویب استراتیژی جدید این کشور در قبال افغانستان با تاخیر روبرو شود.

رئیس جمهوری آمریکا از مقام های ارشد نظامی این کشور خواسته است در باره اینکه آمریکا چگونه میتواند به جنگ بی حاصل 16 ساله در افغانستان پایان دهد اطلاعاتی جمع آوری کنند.

حالا مقامات نظامی آمریکا گفته اند در تلاش اند رئیس جمهوری را قانع سازند تا استراتیژی جدید آمریکا در قبال افغانستان را تصویب کند.

قرار است مقامات نظامی آمریکا امروز (پنج شنبه) دوباره دیدار کنند.

شماری از مقامات دولت آمریکا گفته اند رئیس جمهور ترامپ پیشنهاد داده است که در ازای کمک به دولت افغانستان سهم قابل توجهی از معادن افغانستان بردارد، اما برخی از مقامات نظامی به ترامپ گفته اند برای رسیدن به معادن افغانستان باید امنیت در سراسر این کشور تامین شود که این خود به زمان طولانی نیاز دارد.

 

 

رفتن به نوار ابزار