ترامپ: ادعای اعزام ۱۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه «جعلی» است/ لازم شود بیشتر می فرستم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) رئیس جمهوری ایالات متحده خبرهای مطرح شده درباره اعزام ۱۲۰ هزار نیروی جدید توسط آمریکا به خاورمیانه را جعلی نامید.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت در واکنش به خبر نیویورک تایمز گفت: «این خبر جعلی است. آیا من می توانم چنین کاری را انجام بدهم؟ بله، حتما. اما در حال حاضر برای این کار برنامه ریزی نکرده ام. اگر لازم شود خیلی بیشتر از این نیرو می فرستم. »

واکنش رئیس جمهوری آمریکا به گزارش روز سه شنبه نیویورک تایمز است که مدعی شده بود پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا طرحی برای اعزام ۱۲۰ هزار نیروی نظامی به خاورمیانه برای مقابله با حمله احتمالی ایران را مورد بررسی قرار داده است.

در هفته های اخیر تنش بین ایران و آمریکا افزایش یافته است.

روز سه شنبه، وزیر خارجه ایالات متحده که به روسیه سفر کرد، در یک کنفرانس خبری با وزیر خارجه این کشور، به فشار حداکثری آمریکا بر جمهوری اسلامی برای تغییر رفتار رژیم ایران اشاره کرد.

آقای پمپئو افزود: «خواستار جنگ با ایران نیستیم اما به آنها گفتیم اگر اقدامی علیه آمریکا و منافع ما انجام دهند، واکنش نشان می دهیم. ما می خواهیم ایران ترور در اروپا را متوقف کند. در کشورهای دیگر دخالت نکند و از گروه های تروریستی حمایت نکند.»

پرزیدنت دونالد ترامپ روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت درباره ایران و اینکه چه سیاستی اتخاذ خواهد کرد، گفت: «باید ببینیم چه پیش می آید. اگر آنها کاری [خطا] انجام دهند، اشتباه بزرگی خواهد بود.»

همزمان روز دوشنبه رویترز نوشت که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه «جزئیات تهدیدات ایران» را در اختیار مقام‌های پیمان آتلانتیک شمالی- ناتو- قرار داد.

در ده روز اخیر ایالات متحده در واکنش به تهدیدات جمهوری اسلامی ناو آبراهام لینکن، ناوگروه ضربتی، و یگان بمب‌افکن خود را به منطقه خلیج‌فارس اعزام کرد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار