تداوم سوءاستفاده تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.ک از کودکان سوری

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در حالی که سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر بارها درباره بهره‌کشی ترروریست‌ها از کودکان در عراق و سوریه هشدار داده اما گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ کماکان کودکان 11 تا 16 ساله را از خانواده های خود جدا کرده و به میدان جنگ و فعالیت‌های تروریستی اعزام می‌کند.

ایالات متحده آمریکا طی گزارشی در باره قاچاق جهانی انسان در ژوئیه 2015 اعلام کرد که گروه تروریستی پ.ک.ک کودکان کرد را ربوده و مجبور به مشارکت در اقدامات خود می‌کند.

در گزارش مشابهی در ژوئن 2016 نیز آمده است، گروه تروریستی پ.ی.د/ی.پ.گ شاخه پ.ک.ک در سوریه کودکان زیر 15 سال را ربوده و به کمپ‌های آموزشی خود می فرستد.

شمار دیگری از سازمان‌های بین المللی و مردم نهاد نیز گزارش‌های مشابهی درباره سوءاستفاده تروریست‌ها از کودکان ارائه کرده اند.

در همین راستا، دیده بان حقوق بشر در 19 ژوئن 2014 در گزارشی تحت عنوان “اداره کردی: سوءاستفاده پ.ی.د در مناطق تحت کنترلش” اعلام کرد که این گروه تروریستی در مناطق عفرین، عین العرب(کوبانی) و جزیره دختران و پسران زیر 18 سال را به صورت اجباری از خانواده هایشان جدا کرده و روانه جنگ می‌کند.

کمیسیون مستقل تحقیقات سازمان ملل درباره سوریه نیز در گزارشی در اوت 2013 از استخدام کودکان زیر 12 سال در عفرین و حسکه توسط تروریست های ی.پ.گ خبر داده است.

دیده بان حقوق بشر نیز در ده ژوئیه 2015 طی گزارشی با عنوان “سوریه: شبه نظامیان کرد قانون ممنوعیت سربازگیری از کودکان را نقض می‌کنند” اعلام کرد که پ.ی.د/ی.پ.گ در حال سوءاستفاده و سربازگیری اجباری از کودکان زیر 18 سال است.

این سازمان فهرست 59 کودک را منتشرکرد که ده تن از آنان زیر 15 سال بوده اند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار