تحلیلگران از معامله شدن ایران توسط پوتین خبر می دهند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، رسانه های خبری و روزنامه نگاران در آستانه دیدار روسای جمهور آمریکا و سوریه از معامله ایران توسط پوتین سخن می گویند.

به گفته این رسانه ها، در این دیدار خروج نیروهای نظامی ایران از سوریه مطرح خواهد شد.

گفته می شود مدتی است اخباری از مواضع روسیه درباره خروج نیروهای ایران از سوریه منتشر می‌شود که از سوی برخی تحلیلگران نشان دهنده موضع مسکو است.

این تحلیلگران می‌گویند روسیه به ایران به چشم کارت معامله با آمریکا نگاه می‌کند و هر وقت لازم ببیند این کارت را خرج می‌کند. حالا در این شرایط قرار است بزودی رهبران روسیه و آمریکا دیدار کنند.

رادیو پیام اسرائیل در این باره گزارش می دهد در آستانه یک دیدار تاریخی که قرار است بزودی بین رهبران ایالات متحده و روسیه برگزار گردد، قرار دارند برخی منابع خبری نوشتند که یکی از مسائل مهمی که در دیدار بین پرزیدنت ترامپ و پرزیدنت پوتین مطرح خواهد گردید، لزوم خروج نیروهای وابسته به حکومت اسلامی ایران از سوریه است.

روزنامه عرب زبان الحیات چاپ لندن از قول یک دیپلمات نوشته است که ایالات متحده این موضوع را با رهبر روسیه، در نخستین دیدار تاریخی، در میان خواهد گذاشت.

آگاهان می گویند که این احتمال وجود دارد که روسیه حاضر به چنین معامله ای شود و در مقابل، موافقت ایالات متحده را برای ادامه تسلط روسیه بر شبه جزیره کریمه و نقاط دیگری که به تصرف ارتش روسیه درآمده است جلب کند.

در تهران، یک نماینده مجلس به نام بهروز بنیادی، از سوء استفاده هایی که بشار اسد و پرزیدنت پوتین از ایران به عمل می آورند به شدت انتقاد کرد و آن ها را متهم ساخت که همه گونه مساعدت ها را از ایران می گیرند، ولی به منافع این کشور خیانت می کنند.

بهروز بنیادی، در بخشی از انتقادات خود گفت: «تردیدی ندارم که بشار اسد و روسیه، به زودی منافع جمهوری اسلامی ایران را قربانی اسرائیل و آمریکا خواهند کرد.

این نماینده مجلس، در واکنش به تبانی بین روسیه و عربستان سعودی در نشست اوپک که به هدف عیین سهمیه تولید کشورها برگزار شد، دولت مسکو را به خیانت به منافع ایران متهم ساخت و افزود: «دور نخواهد بود زمانی که بشار اسد و ولادیمیر پوتین، ما را در راه منافع خود قربانی کنند و به زودی ما را قربانی نتانیاهو و ترامپ سازند.

علی خرم سفیر پیشین جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز پیش تر به روزنامه آرمان گفته بود: روسیه نه تنها در صحنه سوریه به ما از پشت خنجر زد، بلکه داوطلبانه با عربستان برای بیرون کردن سهم ایران در صادرات نفت اوپک اعلام آمادگی نمود تا هر چه زودتر به نگاه به شرق ما پاسخی دندان‌شکن داده باشد.