تجمع محدود ارامنه در درون کلیسای کریمخان تهران/ بازداشت شماری از شهروندان معترض ترک توسط پلیس

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) به نقل از گوناز تی وی، پلیس ایران شماری از تُرک های تهران که در اعتراض به تجمع سیاسی و تُرک‌ستیزانه ارامنه در تهران گردهم آمده بودند را بازداشت کرد.

امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت‌ماه ۹۸، جمعی از تُرک های تهران در اعتراض به تجمع تُرک‌ستیزانه ارامنه در خیابان کریم‌خان تهران گردهم آمده بودند که شماری از آنان توسط پلیس ایران دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گفته شاهدان عینی حدود ده نفر در این رابطه دستگیر شده اند. از میان دستگیر شدگان هویت آقایان کریم اله نوربخش، ناصر مهدوی، بایرام محمودی، اصغر جعفری، رضا آقایی، علی آقایی، علی ابراهیمی و سهراب جلیل زاده احراز شده است.

فعالین ملی آذربایجان هشدار داده بودند در صورت برگزاری تجمع ارامنه در تهران، آنها نیز دست به تجمع خواهند زد و در مقابل سفارت ترکیه در تهران زنجیره انسانی تشکیل خواهند داد.

در نتیجه اطلاع رسانی و فعالیت های مستمر فعالین حرکت ملی آذربایجان در رابطه با ادعای دروغین قتل عام ارامنه توسط تُرک های عثمانی، بر اساس آخرین گزارش ها، امروز بر خلاف سال های قبل، ارامنه نتوانسته اند به اجرای شوی تبلیغاتی ضدتُرکی شان در خیابان های تهران بپردازند.

از روز چهارشنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۹۸، فعالین ملی آذربایجان با راه اندازی کمپین جمع آوری امضا، خواستار لغو مجوز «تجمع تُرک‌ستیزانه ارمنی ها در تهران» شده بودند. شمار امضاهای این کمپین در طی چند روز به ۱۲ هزار نفر رسید.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار