تجمع صدها کارگر در برابر وزارت کار در تهران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در پی فراخوان دو تشکل مهم کارگری «اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری» و «کانون عالی شوراهای اسلامی کار» ایران برای برگزاری تجمع مقابل ساختمان شورای نگهبان در تهران، کارگران از صبح امروز دست به تجمع اعتراضی زده اند.

در این تجمع که صدها تن از کارگران حضور دارند، شرکت کنندگان اعتراض خود را نسبت به موافقت مجلس با انتقال منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی به خزانه دولت اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری “ایلنا”، کارگران معترض از یک طرف اعتراض خود را به مصوبه مجلس نشان می‌دهند و از طرف دیگر از شورای نگهبان می‌خواهند که جلوی دست‌اندازی به اموال کارگران را بگیرد.

کارگران معترض پلاکاردهایی با مضامین “تجاوز به اموال جامعه کارگری ممنوع”، “29 بهمن 96 روز ناامیدی کارگران از دولت و مجلس” در دست دارند.

گفتنی است فراخوان این تجمع توسط اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار چند روز پیش منتشر شد و تشکل‌های کارگران و بازنشستگان استان‌های مختلف از این تجمع اعلام حمایت کردند.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ایران نیز روز گذشته در اظهاراتی تصریح کرد: ما نه تنها جلوی مجلس، بلکه در کل کشور اجتماع می کنیم تا این مصوبه برگردد. هشدار می‌دهیم اگر این مصوبه برنگردد و یک نهاد نظارتی مستقل شکل نگیرد، ما به اعتراضات‌مان ادامه می‌دهیم چرا که این حیثیت و اموال جامعه کارگری است و این اقدامات دست‌اندازی به حقوق کارگران هست.

رفتن به نوار ابزار