تجاوز نیروهای امنیتی به دختران در ایرانشهر سابقه داشت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) تجاوز به دختران در بلوچستان توسط ارگان‌های امنیتی برای بار اول نبود.

در سال ۸۹ در زاهدان سه نفر از ماموران ارگان‌های امنیتی پس از آخرین نوع از تجاوزها کشف و برای عدم گسترش و رسانه‌ای شدن ماجرا بازداشت شدند.

این افراد عبارت بودند از:

۱- مصطفی شیخی از پرسنل سپاه پاسداران در فرودگاه زاهدان،
۲- ابوالحسن سرگزی فرزند «شریفی» معاون وقت مدیرکل وزارت اطلاعات در زاهدان و خود وی نیز از کارمندان این ارگان،
۳- مجتبی زوری از ماموران ارشد سپاه پاسداران در زاهدان و از بستگان سرهنگ زوری رئیس عملیات سپاه سلمان سرباز که اکنون با ارتقای پست در زاهدان کار می‌کند.

این افراد با کارت شناسایی امنیتی که در دست داشتند، دختران را به بهانه همراهی با پسران با خود برده و پسران را آزاد کرده و دختران را مورد آزار جنسی گروهی قرار می‌دادند.

این افراد در نهایت با ناآگاهی، دختر یکی از ماموران امنیتی را مورد آزار جنسی قرار داده و این موضوع باعث افشای آنها شد و تحت پیگرد پدر دختر تجاوز شده قرار گرفته و بازداشت و به بند ۴ زندان مرکزی زاهدان نگهداری شدند. پدر ابوالحسن سرگزی بعد از این رسوایی، محل خدمتش به مشهد انتقال یافت.

این گزارش یادآوری می‌کند که پرونده تجاوز به ۴۱ نفر از دختران ایرانشهر نمی‌تواند صرفا کار یک چند نفر بسیجی معمولی باشد، و حساسیت‌ها در این واقعه برای پنهان کردن نیروهای اصلی امنیتی یونیفرم پوش این جریان بوده است.

بازداشت عبدالله بزرگزاده، مولوی  ناصر ریگی، شاه بلوچ و دیگر جوانان برای ایجاد فشار و با قصد پنهان کاری اصل ماجرا بود که با سقوط ارکان حکومت و دست یافتن مردم به اسناد پنهان واجا و سپاه، گزارش‌های پنهان دقیق‌تری کشف خواهد شد.

رفتن به نوار ابزار