تا سال 2040 نیمی از مردم دنیا دچار مشکل بینایی می شوند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)،  کارشناسان و پزشکان با گسترش استفاده از لوازم ارتباط جمعی مانند تلفن همراه و تبلت، نسبت به افزایش بیماری‌های چشمی مانند نزدیک‌بینی هشدار داده و گفته اند در سال 2040 نیمی از مردم دنیا به این بیماری مبتلا خواهند شد.

دکتر ولکان حرمتچی متخصص بیماری های چشم در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی در این باره اظهار داشت:

«افزایش استفاده از لوازمی مانند تلفن همراه و تبلت، انسانها در خطر بیماریهای چشمی قرار می دهد. والدین باید استفاده کودکان از این لوازم را محدود و کنترل کنند.

اینکه بعدها از طریق عینک یا دیگر ابزارها مسائل آنان را حل می کنیم، رویکرد درستی نیست. 145 مورد تحقیق علمی درباره تاثیر این لوازم بر روی چشم استفاده کنندگان از موبایل و غیره انجام شده است.

براساس پژوهش‌ها، در سال 2040 نزدیک به نصف مردم دنیا از مشکل نزدیک بینی رنج خواهند برد. این میزان رقم بسیار بالایی است و هزینه های زیادی نیز برای امور سلامتی و بهداشتی تحمل خواهند شد. 

مشکل مذکور در گروه سنی 20-40 سال بیشتر از دیگر گروها شایع خواهد بود. مشکل نزدیک بینی را تنها محدود به استفاده از ابزارهایی مانند تبلت و تلفن همراه نمی شود. دلایل ژنتیکی و زندگی شهری را نیز از دیگر فاکتورهای موثر در این زمینه است».