تایلند دختر پناهجوی سعودی را اخراج نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دولت تایلند اعلام کرد تصمیم خود مبنی بر استرداد یک دختر پناهجوی سعودی را «به دلایل امنیتی» لغو کرده است.

رهف محمد القنون، دختر ۱۸ ساله تبعه عربستان سعودی که هم اکنون در تایلند در بازداشت به سر می‌برد قرار بود به کویت بازگردانده شود. این زن جوان هنگامی که با خانواده‌اش به کویت سفر کرده بود از فرصت استفاده کرده و با تهیه بلیط تایلند قصد داشت به استرالیا برود، اما پلیس تایلند هنگام ورود او به فرودگاه بانکوک در روز شنبه ۱۵ دی ماه دستگیرش کرد.

ظاهرا رهف محمد القنون که هم اکنون در هتلی واقع در فرودگاه اقامت دارد و گذرنامه‌اش در اختیار پلیس است قصد داشته با سفر به استرالیا درخواست پناهندگی کند. او گفته است که می‌خواهد به دور از قوانین سختگیرانه اسلامی در کشوری «آزاد» زندگی کند و در صورت بازگشت به کشورش با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

پلیس تایلند دلیل دستگیری این زن سعودی را نداشتن ویزا برای ورود به تایلند ذکر کرده و سفارت عربستان در تایلند با انتشار بیانیه‌ای گفته است که گذرنامه این شهروند دست خودش است. مقام‌های سفارت عربستان دلیل بازداشت این زن را نداشتن بلیط بازگشت به کشورش ذکر کرده‌اند.