تاکید جهانگیری بر ماندن و ادامه ولخرجی ها برای بازسازی سوریه از جیب مردم ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) معاون اول رییس جمهور ایران مدعی شد: دولت و ملت ایران همانگونه که در مبارزه علیه گروه‌های تروریستی در کنار دولت و ملت سوریه بوده اند، اکنون که بخش زیادی از سوریه در کنترل دولت این کشور قرار گرفته است، در دوران بازسازی نیز در کنار ملت سوریه خواهد بود.

اسحاق جهانگیری عصر امروز( سه شنبه) در دیدار «محمد سامر الخلیل» وزیر اقتصاد و تجارت رژیم اسد، با تاکید بر اینکه روابط تجاری و اقتصادی ایران و سوریه باید همپای روابط سیاسی دو کشور از رشد و توسعه برخوردار باشد، گفت: بخش خصوصی ایران از توانمندی بالایی برخوردار است و شرکت های ایرانی آمادگی دارند در مرحله بازسازی سوریه در همه زمینه ها مشارکت و حضور فعال داشته باشند که این امر نیازمند رفع موانع همکاری های اقتصادی و مسائل بانکی میان دو کشور است.
وی ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای امضای توافقنامه سه جانبه میان ایران، سوریه و عراق برای همکاری های اقتصادی، خاطرنشان کرد: در این خصوص با نخست وزیر عراق نیز مذاکراتی انجام داده ام و بغداد نیز در این زمینه آمادگی دارد و همکاریهای سه جانبه تهران، دمشق و بغداد می تواند گام موثری برای توسعه مناسبات تجاری فیمابین باشد.
معاون اول رییس جمهور بر لزوم خروج هرچه سریعتر نیروهای خارجی مستقر در سوریه تاکید کرد و گفت: هیچ کشوری بدون اجازه دولت مرکزی سوریه نباید در خاک این کشور حضور داشته باشد.
این در حالی است که سوریه و روسیه مصمم به اخراج ایران از سوریه هستند و اسراییل نیز بارها تاکید کرده است که ایران به هیچ عنوان نمی تواند در سوریه بماند.

رفتن به نوارابزار