تاثیرات پل غیر کارشناسی دریاچه اورمیه بر خشکی آن توسط انجمن هیدرولیک طرح می‌شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) مسعود تجریشی، با ابراز تاسف از اینکه تخصیص اعتبارات مربوط به احیای دریاچه اورمیه به تاخیر افتاده است اظهار کرد: قرار بر این بود که هفته نخست آذر ماه این اعتبارات تخصیص یابد اما تاکنون پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون تمامی مراحل تخصیص اعتبارات انجام و به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است و منتظر واریز به خزانه هستیم تا بخشی از این اعتبارات به صورت نقدی پرداخت شود چون برخی پروژه‌های آب و فاضلاب مانند تصویه‌خانه‌ها در صورت پرداخت نقدی به جای پرداخت اوراق، تا پایان سال فعال می‌شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مشکل ماده ۱۲ و ۱۰ یعنی اعتبارات سازمان بحران همین است و باید ردیف‌های سالانه وجود داشته باشد و در این زمینه تاکنون ۶۰ درصد ردیف دستگاه‌های اجرایی پرداخت شده اما مشکل ردیف‌های اعتباری ستاد احیای دریاچه اورمیه این است که معمولا به پایان سال کشیده شده اما امسال قول داده شده که پرداخت‌ها تا آذر ماه انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به نشست دیروز در موضوع آثار میان‌گذر دریاچه اورمیه بر خشکی آن تصریح کرد: در این رابطه دانشگاه تبریز طرحی ارائه کرد و انجمن هیدرولیک نیز مقرر شد جمع‌بندی کرده و سه بیانیه برای مردم، مسئولان و جامعه فنی کشور ارائه دهد.

تجریشی گفت: در این صورت مشخص می‌شود که چه کارهایی باید در زمینه احیای دریاچه اورمیه انجام گیرد و اثر میان‌گذر چه بود، پس نتیجه این نشست این شد که اثرات این مسائل به صورت بیانیه در اسرع وقت ارائه شود.