بی خبری از سرنوشت زن میدان انقلاب/ بازداشت ۴ زن به دلیل خواست رفراندوم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،4 زن در ایران بخاطر درخواست رفراندوم  بازداشت شده اند.

گفته می شود این زنان در روز 19دی ماه با پلاکاردهایی که روی آن شعار رفراندوم نوشته شده بود، برای ساعاتی در خیابانی در شهر اصفهان تجمع کرده بودند.

خبرگزاری فارس، به نقل از منابع امنیتی گزارش داده است” این 4 زن که مرتکب اقدامات ساختارشکنانه شده بودند، توسط دستگاه امنیتی شناسایی و با حکم قضایی بازداشت شده‌اند.”

ویدیویی در شبکه های اجتماعی در 19 دی ماه انتشار یافته بود که نشان می داد 3 زن که بخش‌هایی از صورت خود را پوشانده بودند، یا کاغذنوشته “رفراندوم”در کنار خیابان ایستاده‌اند و یک زن نیز مشغول توضیح و تصویربرداری است و می‌گوید ما جلو ظلم می‌ایستیم.
“رفراندوم رفراندوم، این است شعار مردم” از جمله شعارهایی بود که در اعتراضات سراسری 7 تا 16دی ماه در ایران بارها در کنار شعارهایی مانند مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای سر داده شد.

خبرگزاری فارس  از این 4 زن به عنوان “لیدرهای اغتشاشات اخیر” نام برده است.

از اعتراضات خیابانی 11دی ماه اصفهان نیز ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود که نشان می داد زنی در برابر چشمان ماموران پرشمار نیروی انتظامی، شعار مرگ بر خامنه‌ای سر می‌دهد.

همچنین در روز ششم دی ماه یک دختر بر روی سکویی در خیابان انقلاب رفت و در در حالی که روسری خود را درآورده و آن را به شکل پرچم تکان می داد و با حجاب اجباری مخالفت می کرد توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

گفته می شود هنوز از هویت و سرنوشت این زن خبری انتشار نیافته است.

شایان ذکر است کاربران اینترنتی با هشتگ “#دختر_خیابان_انقلاب_کجاست” خواهان روشن شدن وضعیت وی شده اند.

رفتن به نوارابزار