بیهوشی یک دانش آموز دبیرستانی بخاطر تنبیه بدنی توسط معلم در مشهد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،یک دانش آموز در مشهد مرکز استان خراسان رضوی بخاطر تنبیه معلم برای مدتی هوشیاری خود را از دست داده است.

مجتبی افشار کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این خصوص گفته است اخراج معلمی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموز دبیرستانی در مشهد نموده است پس از بررسی موضوع، قطعی است.

گفته می شود این حادثه در یک مدرسه غیر دولتی اتفاق افتاده است.

افشار معلم مذکور را از نیروهای آزاد،و معلم درس زبان انگلیسی اعلام کرده است.

او ادامه داده است نیروهای شاغل در مدارس غیر دولتی نیروی آزاد محسوب می شوند که البته مراحل گزینش و آموزشی را طی می کنند.

در رابطه با این اتفاق رسانه های محلی خراسان رضوی نوشته اند:

“15 بهمن ماه  دانش آموز پسر در یکی از دبیرستانهای غیر انتفاعی مشهد به دلیل نامعلوم که در دست بررسی است توسط معلم خود مورد تنبیه بدنی قرار می گیرد.

در این جریان معلم مزبور ضربه ای به پشت سر دانش آموز وارد می کند که موجب سقوط وی بر زمین و بیهوش شدن وی برای مدتی می شود.”

تنبیه بدنی  دانش‌آموزان درحالی در مدارس ایران صورت می‌گیرد که قوانین موجود، هرگونه برخورد فیزیکی یا حتی تنبیه رفتاری دانش‌آموزان را ممنوع اعلام کرده است. و این قوانین از طرف عوامل اجرای مدارس نادیده گرفته می شود.

براساس ماده 77آیین‌نامه انضباطی مدارس:”اعمال هرگونه تنبیه از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.”

علاوه‌ بر این و براساس ماده 74 این آیین‌نامه “قصور و سهل‌انگاری دانش‌آموزان نسبت به انجام وظایف خود تخلف محسوب می‌شود. مدیر، شورای مدرسه، معاونان و مربیان موظفند قبل از اعمال هرگونه تنبیه از وضع و موقعیت محصل آگاهی یابند و در جست‌وجوی انگیزه و علت تخلف برآیند و نسبت به رفع آن اقدام کنند.”

 

رفتن به نوار ابزار