بیش از 90 درصد آثار تاریخی در ایران متعلق به ترک هاست/اینبار اصفهان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،  از سال 1978 روند بررسی و ثبت آثار تاریخی کشورها در فهرست سازمان علمی و فرهنگی جهان(یونسکو) آغاز شده است.

ایران جز کشورهای جهان است که از رتبه قابل توجهی در ثبت شدن آثار تاریخی اش در یونسکو برخوردار است بطوریکه در میان 200 کشور جهان رتبه 14 از آن ایران است و همچنین این کشور رتبه اول در میان کشورهای خاورمیانه را از آن خود کرده است.

در کنار این جایگاه جهانی آثار تاریخی زیادی از 31 استان ایران در سطح کشوری و در فهرست آثار ملی  ملی ثبت شده است که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ثبت و گزارش می شود.

با مراجعه به سایت رسمی این سازمان متوجه خواهیم شد بیش از 90 درصد آثار تاریخی ثبت شده در اقصی نقاط این کشور نشان از حضور فعال و آبادانی توسط حکومت های ترک نژاد می باشد و تمامی این آثارها متعلق به ترک ها می باشد.

بعبارتی اقلیت نژادپرست و دارای تفکر فاشیستی که در بدنه حکومت هم حضور فعال دارند مدام در سرکوب و تحقیر ترک ها در تریبون های رسمی این کشور طوری القا می کنند که اکثر نخبگان و شاعران ملت ترک به زبان فارسی اثر خود را نوشته اند این در حالی است که در این رسانه ها هیچ وقت به این امر مهم اقرار نشده است که “اکثر آثار تاریخی ثبت شده در فهرست ملی ایران متعلق به ترک هاست.”

اینبار آثار تاریخی ثبت شده در استان اصفهان واقع در مرکز ایران متعلق به ترک ها را اینجا می آوریم.

خاطر نشان می سازیم این فهرست توسط فعالان فرهنگی و مدنی ترک های قشقایی جمع آوری و در کانال های تلگرامی به شرح انتشار یافته است:

 

 

 

رفتن به نوار ابزار