بیش از 3 هزار پاکستانی در زندان‌های عربستان سعودی قرار دارند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عنایت‌الله خان، وزیر سابق توسعه ایالت خیبرپختونخوا پاکستان در گفتگو با خبرنگار آناتولی در باره زندانی شدن بیش از 11 هزار تبعه پاکستان در کشورهای مختلف اظهارداشت: «سیاست اعمال مالیات‌ سنگین بر کارگران خارجی در عربستان سعودی؛ زندگی بسیاری از مهاجران کاری را تحت تاثیر قرار داده است، تصریح کرد: از میان یک میلیون و 500 هزار پاکستانی که در سعودی به سر می برند، 3 هزار و 309 نفر در زندانهای این کشور قرار دارند. بسیاری از آنان به جرم های سبک محکوم به زندان هستند».

در همین راستا، صاحب زاده ثناء‌الله، نماینده مجلس پاکستان در رابطه با دلایل زندانی شدن شهروندان این کشور در عربستان به آناتولی گفت: «دولت ریاض بسیاری از شهروندان پاکستان را به بهانه های گوناگون از جمله مشکلات ناشی از عدم رعایت مقررات ویزا حبس کرده است. این در حالی است که بسیاری از این موارد نیازی به زندانی شدن طولانی نیستند».

وی افزود: بسیاری از آن‌ها به جرایم سبک مانند پایان مدت اعتبار ویزا یا مجوز کار در زندان هستند و کسی هم برای آزادی آن‌ها از زندانهای سعودی که در معرض شکنجه قرار می گیرند، تلاش نمی کند.

لازم به ذکر است، وزارت کشور پاکستان طی گزارشی اعلام کرده که 11هزار و 800 پاکستانی در زندان کشورهای مختلف در حال گذراندن دوران مجازات خود هستند.

وزارت کشور پاکستان تصریح کرد: 2 هزار و 970 پاکستانی در زندان های عربستان و 2 هزار و 600 تن دیگر در زندان‌های امارات به سر می برند.