بیش از صد هزار نفر از مخالفان استقلال کاتالونیا به خیابان های بارسلون آمدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بیش از صد هزار نفر از مخالفان جدایی کاتالونیا از اسپانیا، با آمدن به خیابانهای بارسلون مخالفت خود را با استقلال این منطقه اعلام کرده اند.

دیروز یکشنبه ۲۹ اکتبر،در تجمعات این مخالفان که پرچم های اسپانیا را با خود حمل می کردند شعارهایی همچون زنده باد اسپانیا سر داده شد. همچنین تظاهر کنندگان خواستار دستگیری رهبر کاتولونیا شدند. کارلس پوجدمون، رهبر کاتالونیا به دستور حکومت مرکزی از این سمت برکنار شده است.

پارلمان کاتالونیا روز جمعه ۵ آبان بعد از حدود بیست روز از برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه، به اعلام استقلال از اسپانیا رای داد و این نمایندگان خواستار آغاز روند جدایی از اسپانیا شد. این تصمیم در پاسخ به اقدام چند روز پیش دولت اسپانیا در لغو کابینه دولت محلی کاتالونیا گرفته شد.

روز یکم اکتبر ماه جاری، دولت کاتالونیا با وجود مخالفت های دولت مرکزی و درگیری های رای دهندگان با پلیس اسپانیا، رفراندوم استقلال این منطقه از اسپانیا را برگزار کرد. به گفته مقامات محلی، 40 درصد مردم در این انتخابات، که پلیس اسپانیا سعی در ممانعت از برگزاری آن داشت، شرکت کرده و 90 درصد به استقلال رای مثبت داده اند.

رفتن به نوار ابزار