بیانیه پایانی اجلاس سران گروه 20

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بیانیه پایانی اجلاس سران گروه 20 که به میزبانی آرژانتین برگزار می‌شود منتشر شد و در آن بر ادامه نظم کنونی جهانی بر اساس قوانین، اجرای دقیق تفاهم‌نامه پاریس در خصوص تغییرات اقلیمی و همچنین انجام اصلاحات در سازمان تجارت جهانی تاکید شد.

در این بیانیه تاکید شد که در این اجلاس موضوعاتی همچون همکاری‌های پیش‌ رو، زیرساخت‌های توسعه، استراتژی‌های تغذیه پایدار و همچنین برابری جنسیتی مورد بحث و تفصیل قرار گرفته است.

بیانیه پایانی اجلاس سران «گروه 20» که از 31 بند تشکیل شده و بخش بزرگی از آن به نظم اقتصاد بین‌المللی اختصاص یافته بر اهمیت اطمینان از کارکرد درست نظم جهانی تاکید کرده است.

تاکید بر عدم متضرر شدن کشورها از قوانین تجارت جهانی و همچنین لزوم اصلاح در برخی از قوانین در سازمان تجارت جهانی از مواردی است که در این بیانیه به آن اشاره شده است.

در بیانیه اجلاس سران گروه 20 ضمن اشاره به «غیر قابل تغییر» بودن تفاهم‌نامه پاریس در خصوص تغییرات اقلیمی بر بهینه‌سازی تمامی منابع انرژی برای «حفاظت از محیط زیست» تاکید شده است.

این بیانیه همچنین به موضوع ادامه خروج آمریکا از تفاهم‌نامه پاریس پرداخته و بدین ترتیب آمریکا به عنوان تنها کشور مخالف این بند معرفی شده است.

مبارزه با تروریسم از دیگر موارد اشاره شده در این بیانیه بوده و سران «گروه 20» بر پایبندی خود به مفاد مبارزه با «هرگونه تروریسم» که در اجلاس گذشته گروه 20 در هامبورگ مورد تصویب قرار گرفته بود تاکید کرده‌اند.

در بند پایانی این بیانیه نیز اعلام شده که میزبان آینده اجلاس سران «گروه 20» در سال‌های 2019 و 2020 به ترتیب ژاپن و عربستان سعودی خواهند بود.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار