بیانیه اکبر آزاد در دفاع از حقوق عباس لسانی و دیگر زندانیان سیاسی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز( محا) آقای «اکبر آزاد» فعال سرشناس ملی و یکی از چهره های شناخته شده در ایران در زمینه دفاع از حقوق اقوام و حقوق بشر، روز شنبه برابر با ۴ خردادماه ۹۸، با انتشار بیانیه ای به دفاع از حقوق عباس لسانی، محبوسین سیاسی آذربایجان و دیگر زندانیان سیاسی در ایران پرداخت و در این باره نوشت:

باسلام و با استعانت از خدا بزرگ

باتوجه به اینکه آقای عباس لسانی چندین ماه است به شیوه غیرقانون محبوس شده و از ابتدایی ترین حقوق مدنی و شهروندی خود محروم گشته اند، لذا لازم به یاد آوری و تأکید می داند:

فعالان ملی-مدنی آذربایجان حق دارند در چارچوب قانون و عرف رایج و قوانین بین المللی  در جهت رسیدن به اهداف قانونی خود فعالیت کنند!

رفتارهای خلاف قانون افرادی که خودسرانه منجر به ایجاد محدودیتهای غیر قابل قبول برای فعالین ملی-مدنی آذربایجانی میشوند، فی نفسه مردود و محکوم است!

همچنین به تبع آن اعمال تضییقهای غیرقانونی چند ماه اخیر بر علیه مبارز خستگی ناپذیر آذربایجان آقای عباس لسانی نیز مردود و محکوم است!

باید دانسته شود تحمیل شرایط نامطلوب و غیرقانونی به آقای عباس لسانی تنها موجبات دغدغه خانواده محترم ایشان را فراهم نکرده است، بلکه چنین تحمیلات خلاف قانون موجب نگرانی و دغدغه های شدید تمامی فعالان ملی-مدنی راستین آذربایجانی و تمامی آزاد اندیشان صدیق می باشد، لذا با تأکید بر تمامی قوانین کشوری و بین المللی در زمینه حقوق فردی و شهروندی؛ خواستاری پایبندی دادگاههای مربوطه به قانون و فراهم کردن شرایط مناسب برای دفاع قانونی آقای عباس لسانی به همراه وکیل انتخابی  خودشان هستم!

طبیعی است مسئولیت عدم رعایت قوانین متوجه کسانی می باشد که با خودسری و خودرأیی موجبات نادیده گرفته شدن و مانع جاری شدن حقوق فردی و شهروندی و اساسا تمامی قوانین  می شوند.

همچنین باید دانسته شود هرگاه آقای عباس لسانی به دلیل عدم فراهم شدن شرایط قانونی و مناسب جهت دفاع از خود در صحن علنی دادگاه، و  نیز به دلیل بسته شدن تمامی راههای قانونی، اقدام به اعتصاب غذا نمایند ، مسئولیت صدمات وارده به سلامت جسمی و روحی ایشان و نیز سایر عواقب بعدی آن به عهده قانون شکنان خود رأی خواهد بود!

با احترام – اکبر آزاد -04-03-1398

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار