بمب ساعتی خطرناک: تهدید انفجار یک نفتکش در ساحل یمن

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) کارشناسان هشدار دادند یک نفتکش پوسیده که حاوی ۱ میلیون بشکه نفت خام است، ممکن است در ساحل یمن منفجر شده و یکی از بزرگترین آلودگی‌های نفتی را ایجاد کند.
سازمان ملل متحد اعلام کرد، شورشیان حوثی یمن که کنترل یکی از بنادر نزدیکی دریای سرخ را به دست گرفته‌اند، بار دیگر دسترسی یک تیم فنی را به نفتکش سافر نپذیرفتند.
کشتی یمنی که خارج از راس عیسی لنگر انداخته است زمانی بعنوان سکوی ساحلی برای بارگیری نفت خام توسط کشتی‌ها از خط لوله‌ای در نزدیکی آن تا مرکز ماریب مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
کارشناسان به آن لقب بمب ساعتی فعال داده‌اند، آنها خطر انفجار این نفتکش را بسیار بالا ارزیابی کرده‌اند. به اعتقاد آنها علت این خطر، گازهای فرار خطرناک نفت در حال حمل و عدم انجام تعمیرات مناسب نفتکش می‌دانند.
بدنه نفتکش همچنین بعلت خوردگی آب شور در حال تجزیه است.
راسل گیکی، یکی از سخنگویان دفتر سازمان ملل مربوط به هماهنگی امور انسان دوستانه، به خبرنگار ایندیپندنت در روز سه شنبه اعلام کرد که سازمان ملل همچنان «از این تهدید محیط زیستی، بسیار نگران است»؛ تهدیدی که باعث‌اش نفتکش پوسیده است.
وی اضافه کرد: «مجوزها همچنان در حالت تعلیق است و بحث بر سر ایمن سازی آنها ادامه دارد. سازمان ملل آماده است تا به محض صدور مجوزهای لازم، تیمی فنی را به نفتکش اعزام کند».

رفتن به نوار ابزار