بقایی: لاریجانی دینامیت زیر نظام می گذارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بدنبال طرح اتهام “تبلیغ علیه نظام” برای سه مدیر ارشد دولت محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور پیشین ایران، از سوی قوه قضائیه ایران٬ حمید بقایی٬ صادق لاریجانی را به “دینامیت” گذاشتن “زیر نظام” متهم کرد.

حمید بقایی که معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دولت احمدی نژاد بود٬ این مطلب را در ویدیویی از سخنان او که دیروز دوشنبه 14 آذر 96، در شبکه‌های اجتماعی ایران منتشر شده٬ بیان کرده است. او گفته است که صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران، «با همین احضاریه‌ها و همین رفتارها دارد زیر نظام دینامیت می‌گذارد. بعد می‌گوید رئیس جمهور سابق دارد خنجر می‌زند٬ توهین می‌کند.» بقایی افزوده است که شکایت از رئیس قوه قضائیه نیز راه به جایی نمی‌برد٬ «چون شکایت هم بکنی باید به خودش شکایت کنی.»

سخنان بقایی پس از آن بیان می‌شود که دیروز دوشنبه، جلسه بازپرسی از حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر و حبیب‌الله خراسانی، سه مدیر دولت آقای احمدی‌نژاد، در شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام‌های جدید برگزار شد. به گزارش ایلنا، در این جلسه دبازپرسی از بقایی انجام شده است و قرار است در جلسات بعدی، بازپرسی از دو نفر دیگر انجام شود.

این سه تن پس از ابراز سخنانی درباره پرونده حمید بقایی و تحصن در حرم عبدالعظیم در شهرری در اعتراض به اقدامات قوه قضائیه به دادسرا احضار شده بودند. اتهام آنها، «تبلیغ علیه نظام و نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» اعلام شده است. روز گذشته نیز صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه سخنان محمود احمدی نژاد علیه این نهاد را “بالاترین خیانت” خوانده و او را متهم کرده بود که «علیه نظام شمشیر کشیده» و در مدت چند دقیقه «۵۰ دروغ» گفته است.

این سخنان واکنشی به گفته‌های محمود احمدی‌نژاد در روز دوم آذر بود که قوه قضائیه را به «نقض قانون اساسی» متهم کرده و گفته بود که «اگر قرار بود دیکتاتوری قوه قضائیه داشته باشیم انقلاب نمی‌کردیم».

رفتن به نوار ابزار