بصره از اشغال ایران آزاد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) به دنبال قبام سراسری مردم در بسیاری از شهرهای عراق علیه حکومت افراطی فارس و شیعه ایران٬ شهر بصره از خشم منفجر شد و طی دو روز گذشته دهها مرکز متعلق و وابسته به جمهوری اسلامی و خصوصا کنسولگری این کشور در این شهر به آتش کشیده شد.

اخبار رسیده حکایت از به آتش کشیده شدن کامل کنسولگری ایران در بصره دارد.

تصاویر دریافتی نیز حاکی از شعارهای ضد ایرانی٬ ضد فارس و ضد حکومتی اهالی بصره است.

منابع اگاه عراقي می گویند به تمامي نيروهاي نظامي دستور داده شد به هر كسي كه قصد اتش زدن دفاتر و مقرات و اداره ها را بزند از اين به بعد شليك شود . اين دستور پس از اعلام امادگي بسيج مردمي براي استفاده از زور در مقابله با اشوبگران اتخاذ شد .

رسانه های عراقی خبر می دهند معترضان در بصره منزل وزیر ارتباطات عراق در بصره را به آتش کشیدند . او از رهبران ارشد سازمان بدر است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، خبر رسانه های عراقی مبنی بر درخواست سفارت ایران در بغداد از شهروندان ایرانی برای خروج از بصره را تکذیب کرد./ایرنا

منابع عراقی به نقل از بیانیه کنسولگری ایران در بصره اعلام کردند: این اقدام وحشیانه و به دور از اخلاق است

آنها گفته اند:  ما تمامی اقدامات را در قالب حقوق بین‌الملل در مقابل این اقدام به کار خواهیم بست. ما تمامی تلاش خود را برای تقدیم خدمات کنسولی به شهروندان عراقی انجام دادیم و این کار به دور از اخلاق است.

سفارت ایران در بغداد از تمامی اتباع ایرانی مقیم بصره خواست فورا این شهر را ترک کنند/ اعتمادآنلاین

این در حالی است که به دنبال انتشار این خبر٬ سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، خبر رسانه های عراقی مبنی بر درخواست سفارت ایران در بغداد از شهروندان ایرانی برای خروج از بصره را تکذیب کرد.
برخی رسانه های عراقی از دقایقی پیش خبر از درخواست سفارت ایران برای خروج ایرانی ها از بصره خبر داده اند و هم اکنون مدعی این درخواست برای خروج از سراسر عراق شده اند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد دقایقی پیش در بیانیه ای، این خبرها را بشدت تکذیب کرد و گفت چنین مساله ای صحت ندارد.
رسانه های عراقی همچنین مطالبی را به نقل از بیانیه سرکنسولگری ایران در بصره منتشر کرده اند که یک مقام مطلع در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا، وجود چنین بیانیه ای را نیز تکذیب کرد و گفت: این کنسولگری تاکنون اظهارنظری در این خصوص نکرده است.

رفتن به نوارابزار