بسیاری از جاده‌های اصلی در چندین استان ایران مسدود شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ بارش باران طی روزهای اخیر در نقاط مختلف ایران سبب بالا آمدن سطح آب پشت سدها و رودخانه‌ها، وقوع سیل، انسداد راه‌های مواصلاتی و جاده‌های اصلی و جان باختن تعداد زیادی از شهروندان شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش شدید باران و سیلابی‌شدن رودخانه های استان در روزهای پیش رو هشدار داده است.

سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس ایران از مردم خواسته که با توجه به لغزندگی معابر و آبگرفتگی و احتمال وقوع سیل امروز و فردا سفر نکنند.

به گفته او، 22 محور، از جمله جاده هراز به علت شرایط جوی و احتمال ریزش بهمن مسدود است. امیرعباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی نیز گفته مردم در کنار جاده ها و حاشیه رودخانه ها و سدها اتراق نکنند.

علی اشتری مدیر اداره بنادر و دریانوردی جزیره قشم در جنوب ایران هم اعلام کرده است: به دلیل تلاطم شدید دریا و افزایش سرعت باد، بندر مسافری قشم و همچنین تمامی اسکله‌های گردشگری و تفریحی در قشم، تا بهبود وضعیت جوی، تعطیل شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز هم با اعلام احتمال سقوط بهمن در جاده کرج به چالوس، گفته که مسافران تا حد ممکن از آنجا عبور نکنند. چندین دستگاه خودرو بر اثر باران در منطقه دروازه قرآن شیراز واژگون شده است.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار