برگزاری مسابقات بین المللی حفظ و تلاوت قرآن کریم در مسکو

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) به نقل از اسپوتنیک، مسابقه بین المللی تلاوت قرآن “کریم” برای هژدهمین بار در مسکو برگزار گردید.

مسابقه بین المللی تلاوت قرآن “شریف” در مسکو قاریان از 32 کشور جهان را گرد هم آورده بود. حفظ قرآن شریف یکی از سنت های اسلام است و برای این کار مجموعه کامل از مفاهیم روحانی مانند حامیان و یا حافظان قرآن “کریم”وجود دارد.

در چنین مسابقات ، قرآن فقط از حفظ خوانده نمیشود ، بلکه در جریان این مسابقه آنرا با در نظر گرفتن ویژگی های زبان عربی “دستور های خاص برای خواندن این کتاب مقدس” اجرا می نمایند.

امیر لعل از ایران در مرحله نهایی هجدهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت‌ قرآن‌کریم در مسکو، از میان 40 قاری برتر از 32 کشور با رأی داوران توانست مقام نخست را به خود اختصاص دهد.
محمد سمیر محمد از بحرین و احمد الحلبی از سوریه نیز در این مسابقات مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در روسیه، ۴۲ درصد از پرسش شوندگان خود را پیرو دین مسیحیت پرواسلاو( شاخه ای از ارتودکس) معرفی کرده‌اند و بیش از ۳۰ درصد سوال شوندگان اعلام کردند که مسلمان هستند. همچنین ۱۸ درصد از شهروندان روسیه اعلام کردند که به هیچ دین و مذهبی تعلق ندارند، سه درصد خود را مسیحی کاتالویک و یک درصد نیز بودایی می‌دانند. براین اساس، اکثریت جمعیت مسلمان روسیه در جمهوری تاتارستان زندگی می‌کنند اما سایر مسلمانان در سراسر روسیه پراکنده هستند.

اسلام در روسیه دومین دین محبوب به شمار می‌رود که بیشترین تعداد مسلمانان به ترتیب در شهرهای کازان(۷۲%)، کراسنادار(۴۳%)، وارونیژ(۳۱%)، یکاترینبورگ(۲۹%)، کراسنایارسک(۲۸%) و مسکو (۲۶%) سکونت دارند. بیش از ۲۵ میلیون نفر از جمعیت ۱۴۵ میلیون نفری روسیه مسلمان هستند.

رفتن به نوارابزار