برگزاری دستکم 13 تجمع اعتراضی در ایران/تجمع معلمان در شرق و دانشجویان در مرکز آذربایجان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، دستکم 13 تجمع اعتراضی در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال 1397 در ایران به شرح زیر برگزار شده است:

–  جمعی از دانشجویان دانشگاه بناب در آذربایجان شرقی در اعتراض به گرفتن شهریه از دانشجویان دانشگاه سراسری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

– جمعی از معلمان امروز به ساختمان وزارت آموزش و پرورش تهران رفتند تا به دستگیری همکاران خود و وضعیت معلمان اعتراض کنند. در اردبیل هم تعدادی از معلمان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و تبعیض دست به تجمع زدند.

–  جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به کاهش سنوات تحصیلی در مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.
 – هواداران تیم فوتبال سپیدرود گیلان برای روشن شدن وضعیت مدیریتی این باشگاه مقابل دفتر امام جمعه رشت تجمع کردند/اقتصاد نیوز
– جمعی از کارگران معترض کارخانه هپکو اراک در ادامه اعتراضات صنفی خود با تجمع در مقابل این شرکت، خواسته‌های صنفی خود را مطرح کردند.

همچنین یکی از کارگران شرکت هپکو اراک در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات معیشتی و عدم پاسخگویی مسئولان برای خودکشی تلاش کرد./ایلنا

– جمعی از اهالی روستاها و مناطق شهرستان بویراحمد در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.این افراد نسبت به خدمات رسانی نا‌مطلوب پس از زمین لرزه اعتراض داشتند و نسبت به نحوه توزیع چادرهای اسکان و عدم اولویت بندی صحیح در کمپ‌های اسکان هلال احمر گلایه داشتند‌./ایسنا
– جمعی از خانواده های بازداشت شدگان در اهواز در مقابل دادگاه انقلاب شهر، واقع در کیانپارس اهواز تجمع کردند.
همچنان سرنوشت اغلب بازداشت شدگان  قیام مردم اهواز مشخص نیست.
– جمعی از کارگران اخراج شده کارخانه «صدر فولاد» خرم‌آباد در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبه‌های حقوقی تجمع کردند.
با گذشت بیش از 5 ماه از اخراج 180 نفر از کارگران کارخانه «صدر فولاد» خرم‌آباد، هنوز کارفرما مطالبه‌های حقوقی کارگران اخراجی را پرداخت نکرده است. کارگران از زمان اخراج تاکنون پیگیر بازگشت به‌کار خود هستند./ایلنا
– جمعی از نیروی کار شاغل در شرکت‌های تعاونی سهام عدالت با تجمع در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی به نامشخص بودن وضعیت شغلی و عدم پرداخت معوقات مزدی خود اعتراض کردند.

–  جمعی از بازماندگان جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای مسیر تهران- یاسوج مقابل سازمان مدیریت بحران تجمع کرده و نسبت به عدم تحویل اجساد حادثه دیدگان اعتراض کردند.

–  جمعی از کارگران کارخانه تولیدی کیان کُرد در ملایر پس از آنکه وعده مسئولان مبنی بر پرداخت معوقات مزدی‌‌اشان محقق نشد، در یک اقدام نمادین سفره‌ای خالی که تنها چند آجر بر روی آن قرار داشت پهن کردند تا به عدم پرداخت مطالبات مزدی سال گذشته و سه سال، عیدی اعتراض کنند.

– جمعی از کارگران پروژه باغ کتاب تهران در اعتراض به عدم پرداخت 11 ماه دستمزد امروز دست از کار کشیدند. این کارگران با انتشار یک ویدئو اعلام کردند: شرکت کیسیون به عنوان کارفرمای این پروژه11 ماه دستمزد و سنوات آنان را پرداخت نکرده است.