برنج‌های تقلبی شهروند و خسارتی که پرداخت نشد!

در آخرین روز‌های اردیبهشت ماه خبری فروش برنج ایرانی با برند هاشمی با قیمت هر کیلو ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان در فروشگاه شهروند منتشر شد.

نکته عجیب خبر آنجا بود که تنها ۳۰ درصد این برنج ایرانی و ۷۰ درصد آن برنج پاکستانی بود.

در پی انتشار این خبر، سریع القلم مدیرعامل شهروند سعی کرد در نشستی خبری ماجرا را فیصله دهد.

او ماجرا را اینگونه توضیح داد: «زمانی که بخش اول این برنج‌ها وارد شد، بخش کنترل کیفیت از آن‌ها نمونه‌گیری کرد و اجازه ورود این برنج را داد.

اما در بخش دوم واحد کنترل کیفیت پس از نمونه‌گیری متوجه شد که خلوص برنج با آنچه که مورد نظر ما بوده است، برابری ندارد، زیرا در بخشی از آن‌ها برنج ریزدانه وجود داشت و فاقد کیفیت مورد نظر بود.»

به گفته سریع القلم، «ماجرا دور روز پیش از حضور ماموران تعزیرات در فروشگاه شهروند، رسیدگی شده و دستور جمع‌آوری برنج‌ها صادر شده بود؛ اما تعزیرات به قوه قضائیه گزارش نوشت و قاضی دستور داد مابقی برنج‌ها با قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش برسند.»

هرچند دستور رسیدگی برای این موضوع صادر شده اما به نظر می‌رسد ماجرا هنوز مختومه نشده است.

هنوز تکلیف خریدارانی که به مجموعه‌ای تحت نظارت شهرداری تهران اعتماد کرده‌ بودند، مشخص نشده است؛ اینکه مدیران شهروند قرار است برای جبران خسارت خریداران چه کنند؟

نکته دیگر اینکه چگونه مدیران فروشگاه شهروند پس از فروش بخش زیادی از برنج‌های تقلبی، به ناگاه فهمیده‌اند تخلفی رخ داده و آیا این فروشگاه طی این مدت نمی‌توانست به صورت همزمان تیمی را مامور بررسی این مهم کند؟

از سوی دیگر تامین‎کننده برنجی که به قول سریع القلم سابقه ۱۱ ساله همکاری با این فروشگاه بزرگ را داشته و ناگهان مرتکب چنین تخلفی می‌شود کیست؟

مدیران شهروند درباره این موضوع نیز پاسخ نداده‌اند که تکلیف سودی که از فروش ۵ تن برنج ترکیبی پاکستانی و ایرانی با قیمت برنج ایرانی حاصل این فروشگاه شده، چه خواهد شد؟

زهرا نژاد بهرام به رویداد۲۴ می‌گوید: تنها چند روز از این ماجرا گذشته است و فروشگاه شهروند در این مدت تنها توانسته مشخص کند که اولا چه میزان از این نوع برنج به فروش رسیده و میزان باقی مانده از این برنج در سطح فروشگاه‌های شهروند چه میزان است .

در گام بعد هم نسبت به فروش آن با قیمت برنج پاکستانی یعنی کیلویی ۱۰ هزار تومان اقدام کرده که با توجه به بالا بودن تناژ برنج مذکور، انجام تمام این موارد زمان‌بر بوده است.

رویداد۲۴

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار