برخی نمایندگان مجلس: امریکا به سانچی حمله موشکی کرده است!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یک وبسایت خبری در ایران به نقل از برخی شایعات در راهروی مجلس ایران نوشته است که کشتی سانچی تصادف نکرده است، بلکه مورد حمله موشکی امریکا قرار گرفته است.

اساس این شایعه بر این است که سانچی با پرچم پاناما، در حال حمل محموله ای برای کره شمالی بوده است، نه کره جنوبی، و امریکا نیز از همین جهت با حمله موشکی جلوی این کار ایران را می گیرد.

وبسایت خبری شبه حکومتی ”تابناک” در این باره می نویسد: «امروز در راهرو‌های مجلس، شایعه‌ای از زبان برخی نمایندگان مجلس شنیده شد که حکایت از حمله آمریکایی‌ها به نفتکش سانچی داشت. روایتی که بر پایه آن، محموله سانچی قرار بوده به کره شمالی منتقل شود، نه کره جنوبی و آمریکایی‌ها برای ممانعت از این کار، ترجیح داده‌اند به این نفتکش حمله کرده و آن را غرق کنند.

این روایت که برخی نمایندگان مجلس مدعی بودند، در بولتن‌های محرمانه نیز درج شده، ضمن رد برخورد نفتکش «سانچی» با کشتی فله‌بر «سی‌اف کریستال»، حریق نفتکش ایرانی که با پرچم پاناما محموله بیش از ۱۳۰ هزار تنی میعانات گازی را حمل می‌کرد، ناشی از اصابت موشک‌های شلیک شده از هواپیما‌های آمریکایی ذکر می‌کند.

روایتی بسیار عجیب که برخی مسائل به تقویت آن کمک کرده است. از جمله اینکه تصویر یا خبری از کشتی چینی منتشر نشده و کسی نمی‌داند آن کشتی بعد از حادثه خونباری که به غرق شدن سانچی و از دست رفتن محموله گرانبهای آن منجر شد، چه فرجامی یافته است؛ ابهامی بزرگ که می‌توان وجود و رفع نشدنش را ناشی از عملکرد ضعیف مسئولان کشورمان در این ماجرا دانست».

تابناک در ادامه این نوشته ابتدا دلایلی بر امکان صحت این شایعه می آورد، از جمله ”دشمنی امریکا با ایران” و سپس با دلایلی آن را رد می کند، از جمله این که سایت معتبر رهگیری کشتی ها در دریا ”مارین ترافیک” کشتی دیگر را ردیابی کرده و از لنگر گرفتن آن در بندری در چین خبر داده است.

رفتن به نوار ابزار