«برای آزای از زندان مجبور به پذیرش جرائمی که مرتکب نشدی هستی»

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ ریچارد برمن، قاضی پرونده هاکان آتیلا، معاون اسبق «هالک بانک» ترکیه در دادگاهی در شهر نیویورک، حکم به انتشار علنی مکاتبات متقابل دادستانی و دادگاه در مورد مکالمه تلفنی که در آن به رضا ضراب گفته شده است «برای آزای از زندان و کاهش میزان جزای خود مجبور به پذیرش جرائمی که مرتکب نشدی هستی» را داد.

قاضی برمن حکم کتبی خود مرتبط با بعضی مکالمات تلفنی رضا ضراب در زندان که منجر به برخی منازعات میان مقامات دادستانی و هیئت مدافع شده است را منتشر کرد.

براین اساس قاضی برمن حکم به انتشار علنی مکاتبات هیئت مدافع و مقامات دادستانی در خصوص مکالمه تلفنی ضراب با این عنوان که «برای آزای از زندان و کاهش میزان جزای خود مجبور به پذیرش جرائم خود هستی» را داده است.

 

– تمایل به اظهارات دروغین

در نامه وکلای هاکان آتیلا که دیروز به دادگاه ارسال شده، آمده است که در گفتگوی تلفنی رضا ضراب با شخصی به نام «Ahad» در تاریخ 15 سپتامبر 2016 به ضراب گفته شده برای رهایی از زندان در آمریکا یا محکومیت سبک تر لازم است تا اتهاماتی را بر گردن بگیرد که مرتکب آن نشده است.

در این نامه همچنین به تمایل ضراب به اظهارات دورغین اشاره شده بود اما این نامه پس از مدت کوتاهی که از طریق سامانه دیجیتالی دادگاه قابل دسترس بود از دسترس خارج شد.

– همکاری با دادگاه بهترین راه برای کاهش محکومیت

رضا ضراب در نخستین روز از دادگاه خود تمامی اتهامات وارده از سوی دادگاه را پذیرفت.

ضراب در این رابطه در دادگاه گفته بود: “همکاری با دادگاه بهترین راه برای کاهش محکومیت بود. هیچ کس قولی در رابطه با محکومیت من نداد. تحت نظارت پلیس فدرال آمریکا هستم”.

رفتن به نوار ابزار