برادرزاده نخست وزیر سابق ارمنستان در چک بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) “یان دانک” سخنگوی پلیس جمهوری چک با اعلام این موضوع افزود، “نارک سارکیسیان” در یکی از آپارتمان‌های محله 5 “پراگ”، پایتخت شناسایی و دستگیر شده است.

“دانک” افزود: “این دستگیری طی یک عملیات ویژه پلیسی صورت گرفته، زیرا احتمال داده می‌شد که این فرد مسلح باشد”. وی تاکید کرد تا مشخص شدن موضوع استرداد به ارمنستان، وی همچنان در بازداشت خواهد ماند.

شایان ذکر است “نارک سارکیسیان”، برادرزاده “سرژ سارکیسیان”، نخست وزیر اسبق ارمنستان که از سوی پلیس این کشور به جرم ارتشاء، نگهداری و حمل اسلحه و مواد منفجره غیر مجاز، تهیه و توزیع مواد مخدر تحت تعقیب بود، روز هفتم دسامبر/16 آذر ماه با در حالی که یک گذرنامه جعلی گواتمالایی در اختیار داشت در “پراگ”، پایتخت جمهوری چک بازداشت شد.

یادآور می‌گردد، در روز 25 ژوئن/4 تیر ماه، در بازرسی از منزل “نارگ سارکیسیان” چندین قبضه سلاح، از جمله سلاح کمری مجهز به صدا خفه کن، مقادیر چشمگیری مواد مخدر، یک تخته قالیچه گرانقیمت موزه‌ای بافت ارمنستان که غیر فابل فروش بوده، طراحی‌ها و تابلویی نفیس از “ماردیروس ساریان”، نقاش بنام ارمنی ، چندین ساعت و گردنبند و زیورآلات جواهرنشان گران‌قیمت و 115هزار دلار پول نقد کشف گردید.

به دنبال آن در 26 ژوئن/5 تیر ماه سال‌جاری دادگاه ارمنستان دستور دستگیری “نارک سارکیسیان” را به پلیس این کشور داد، اما تحقیقات نشان می‌داد که به احتمال قوی مجرم دو روز قبل از آن ایروان را به مقصد مسکو و از آنجا راهی یک کشور اروپایی شده است.

لذا با توجه به عدم دستیابی به وی، پلیس ارمنستان در 24 ژوئیه/2 مرداد ماه درخواست پیگرد بین‌المللی وی را به اینترپل داد.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار