برادرزاده سارکیسیان بازداشت شد/ ثروت اندوزی از راههای غیر قانونی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)  اداره بازرسی ویژه ارمنستان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، “آنی سارکیسیان” دختر “لوون سارکیسیان” برادر رئیس جمهور سابق ارمنستان که از ماه ژوئیه (تیر ماه) تحت پیگرد قرار داشت، روز شنبه (1سپتامبر/10شهریور) خود را تسلیم مقامات امنیتی کرد.

“آنی سارکیسیان” متهم به غارت اموال عمومی و کسب ثروت از طرق غیر قانونی و اختفای اموال و دارایی ها می باشد. در این ارتباط “لوون سارکیسیان” پدر و “نارگ سارکیسیان” پسر عموی وی نیز همچنان تحت پیگرد قرار دارند.

یادآور می گردد که ماموران سرویس امنیت ملی ارمنستان بر مبنای گزارش های مردمی در تاریخ 25 ژوئن (4تیر) با ورود و بازرسی آپارتمانی در مرکز شهر ایروان، چندین قبضه سلاح و مقادیری مواد مخدر و …کشف کردند.

در پی تحقیقات تکمیلی معلوم شده که این منزل متعلق به “نارگ سارکیسیان” فرزند “الکساندر سارکیسیان”، دیگر برادر “سرژ سارکیسیان” رئیس جمهور سابق ارمنستان می باشد.

در بازرسی از منزل “نارگ سارکیسیان” چندین قبضه سلاح، از جمله سلاح کمری مجهز به صدا خفه کن، مقادیر چشمگیری مواد مخدر، قالیچه ای گرانقیمت بافت ارمنستان که غیر فابل فروش بوده، طراحی ها و تابلوی نفیس از “ماردیروس ساریان” نقاش بنام ارمنی، چندین ساعت و گردنبند و زیورآلات جواهرنشان گران قیمت و 115 هزار دلار پول نقد کشف گردید.

حکم دستگیری “نارگ سارکیسیان” در همان زمان صادر گردید اما گفته می شود وی در تاریخ 22 ژوئن (1تیر) با خروج از ارمنستان به مسکو و از آنجا راهی یک کشور اروپایی شده است.

بازجویی از “آنی سارکیسیان” ادامه دارد و هنوز خبر جدیدی در این رابطه اعلام نشده است.

اراکس

رفتن به نوار ابزار