بانک مسکن به صاحبان ویرانه های مسکن مهر در کرمانشاه هشدار دیرکرد داد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در حالی که وزارت مسکن ایران اعلام کرده است که برای بازپرداخت اقساط ساختمانهای مسکن مهر در شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه، تنفس دو ساله داده است، نماینده اسلام آباد غرب در مجلس ایران از هشدار بانک مسکن به صاحبان این ساختمانها به دلیل دیرکرد در پرداخت اقساطشان خبر داده است.

هر دوی این اخبار امروز شنبه 27 آبان 96 منتشر شده است و علاوه بر این تناقض، مورد عجیب دیگری نیز وجود دارد. حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده اسلام آباد غرب در مجلس ایران امروز گفته است که یک سال دوره تنفس برای این وام گیرندگان در نظر گرفته شده است، در حالی که با این وضعیت زلزله دیدگان باز هم بانک مسکن برای آنها پیامک دیرکرد فرستاده است.

اما، احمد اصغری مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی ایران در طرح مسکن مهر این مهلت را دو سال اعلام کرده است. او امروز گفته است که پروژه مسکن مهر سرپل ذهاب در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله بیمه بوده است. مهرآبادی همچنین افزوده است که این مسکن ها که در حدود 776 واحد می باشند، تنها دیوارهای جنبی شان فرو ریخته و آمار کشته شدگان این مسکنها برخلاف شایعات تنها دو نفر است.

از روز اول زلزله کرمانشاه، آمارهای ضد و نقیضی از کشته شدگان در این ساختمانها گزارش شده است. در حالی که در برخی ویدیوها ساکنان این ساختمانها می گویند کسی در این ساختمانها کشته نشده است، برخی دیگر آمار آن را بسیار بالا و تا 200 نفر نیز اعلام کرده اند. برخی معتقدند از آنجایی که این ساختمانها مربوط به طرح مسکن مهر محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسبق ایران می باشد، حامیان دولت فعلی ایران با گفتن چنین آماری سعی در طفره رفتن از زیر مسئولیت این زلزله و فرافکنی دارند.

رفتن به نوار ابزار