بازی برد تراکتور سازی در برابر سایپا / شعارهای ملی ۷۰ هزار نفر در ورزشگاه سهند تبریز

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دیدار تیم‎های فوتبال تراکتورسازی تبریز و سایپا تهران در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، شامگاه جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ در تبریز برگزار شد که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود تراکتورسازی به پایان رسید.

در این دیدار بیش از ۷۰ هزار نفر از پسران و مردان از شانس حضور در ورزشگاه سهند تبریز برخوردار شدند و بار دیگر دهها هزار تن از دختران و زنان تورک در پشت درهای ورزشگاه ماندند.

اعمال نابرابری جنسیتی در ورزشگاههای ایران از سوی حکومت تندروی فارس و شیعه تهران به حدی است که حتی دختربچه ها که همراه با پدران خود آمده بودند و به دلیل عدم اجازه وورد اشک می ریختند قادر به حضور در ورزشگاه سهند نشدند.

تصاویر و عکسهای رسیده حکایت از ان دارد که در این بازی طرفداران تراکتور شعارهای ملی متعددی که نشان از برتری و قدرت هویت ملت ترک و جغرافیای توران٬ در سراسر ایران و آذربایجان دارد را سرداده اند.

شعارهایی چون یاشاسین آذربایجان٬ تورک دیلینده مدرسه اولمالیدیر هرکسه و زنجان- اورمو- اردبیل  بو سس تبریزدن گلیر٬ در این ورزشگاه سرداده شده است.

همچنین دهها هزار تن از جوانان ترک که از سراسر ایران و آذربایجان به تبریز رفته بودند همراه یکدیگر سرود آذربایجان سن سن منیم … را همخوانی کرده اند.

 

رفتن به نوار ابزار