بازداشت 11 شاهزاده سعودی دیگر در عربستان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) گارد سلطنتی عربستان سعودی 11 شاهزاده معترض سعودی را در یک قصر سلطنتی در ریاض بازداشت کرده است.

به نقل از آناتولی، این شاهزاده‌ها با تجمع در یک کاخ سلطنتی در ریاض، خواستار لغو دستور پادشاه این کشور درباره افزایش قیمت هزینه‌های‌ آب و برق بوده اند. آنها همچنین گفته‌اند که خواستار جبران مادی اعدام یکی از شاهزاده‌های سعودی از سوی دولت سعودی شده‌اند. اما در پاسخ آنان گفته شده که خواسته‌ هایشان غیرقانونی است.

ترکی بن سعود، شاهزاده اعدام شده عموزاده شاهزاده‌های معترض بوده که در اکتبر 2016 حکم اعدام وی اجرا شد. وب سایت «سبق» و روزنامه «عکاظ» از بازداشت 11 شاهزاده توسط گردان «السیف الاجرب» گارد سلطنتی عربستان سعودی و انتقال آنها به زندان «الحائر» خبر داده اند. اعتراض شاهزاده های سعودی علیه دستور پادشاهی در کاخ سلطنتی یک امر بی سابقه در این کشور است. تاکنون مقامات این کشور در این خصوص اظهار نظری نکرده اند.

شورای مبارزه با مفاسد اقتصادی عربستان سعودی که به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در نوامبر 2017 تشکیل شد، در اوائل ماه نوامبر گذشته در اولین اقدام خود دستور بازداشت چندین مقام عالی رتبه سعودی ازجمله وزرای این کشوررا به اتهام فساد صادر کرد. آنها در هتل ريتز كارلتون در ریاض نگهداری شده و سپس شماری از آنها آزاد شدند.

رفتن به نوارابزار